Anne Samlik: turismitööstuse kasumlikkus väheneb 10-20%

26. august 2008, 15:53

Estravel AS juhatuse liige ja tegevdirektor
Anne Samlik usub, et järgmisel aastal turismisektori käive küll kasvab umbes
2-3%, tunduvalt aga langeb kasumlikkus.

“Tänases majanduslikus olukorras ei julge optimistlikum olla,” hindab Anne Samlik. “Turismisektoris on inimtööjõul väga suur osakaal, mistõttu on kulutused tööjõule suurimaks kuluartikliks. Kasumlikkuse vähenemiseks prognoosin 10-20% kogu sektoris,” arvas ta.

Samliku hinnangul tuleb aga tuleval aastal kahtlemata teha rohkem tööd kui tänavu. Seejuures palgad sektoris tõusevad 7-8 protsenti.

“Väga oluliseks on muutumas stabiilne ja kõrge teeninduskvaliteet. Mitme protsessi automatiseerimine tagab kulude piiramise. Suur edufaktor on järgmistel aastatel turismisektoris efektiivsete ja kasutajasõbralike online-lahenduste väljatöötamine. Maailmapraktika näitab, et meil on veel suur kasvuruum antud vallas,” pakub konverentsil Äriplaan 2009 esinev Anne Samlik.

Samas märkis ta, et kuhugi pole kadunud ka globaalsed ja lokaalsed ohud. “Globaalselt mõjutavad turismi ennekõike katastroofid ja õnnetused ning poliitilised konfliktid, samuti nafta hinna jätkuv tõus. Kui vaadata Eestisse sissetulevat turismi, siis ka siin on kindlasti esikohal poliitiline stabiilsus riigis ja inflatsiooni ohjeldamine,” arvas ta.

Anne Samlik räägib turismitööstuse järgmise aasta võimalustest ja ohtudest Äripäeva konverentsil "Äriplaan 2009", mis toimub 24.-25. septembril Tallinnas Vene Teatris.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. October 2008, 15:47
Otsi:

Ava täpsem otsing