Laatre: langev majandus säilitab tugevamad

Hille Tressum 08. september 2008, 15:30

Rimi kinnisvarahalduse ja
laiendusprojektide Baltikumi juhi Ruth Laatre sõnul oli SKP
langus ette teada. Samast tõdeb Laatre, et langev majandus selekteerib
elujõulisemad ettevõtted ja puhastab konkurentsi, mis ei ole sugugi paha.

„Ei ütleks, et langenud SKP üllatusena tuli,“ vastas Rimi kinnisvarahalduse ja laiendusprojektide Baltikumi juht Ruth Laatre aripaev.ee küsimusele, kas negatiivne majanduskasv tuli tippjuhile üllatusena.

„Kindlasti on osadele ettevõtetele praegune olukord valus, kus ainult tugevamad jäävad ellu. Samuti on jätkuvalt oodata ettevõtete pankrotistumisi,“ arvas Laatre.

Mis puudutab sisemajandust ja eelkõige tööstusliku tootmise poolt, siis siinkohal ei ole paljud ettevõtted ettenägelikult mõelnud. „Kui kinnisvaraturg õitses, toodeti palju näiteks betoonpaneeli ning selle asemel, et seda eksportida, müüdi hoopis kõrvalkrundile. Nüüd, kus kinnisvaraturg on kokkukuivanud, ei ole selle tootmisega aga sisemajanduses midagi peale hakata. Tuleb ümber orienteeruda,“ kirjeldas Laatre näitlikult sisemajanduse olukorda. „Täna tuleb vaadata ja analüüsida mis toimub välisturgudel ja millised on hinnad,“ sõnas Laatre, lisades, et välisturg on piisavalt lai, et jätkub ruumi ka Eesti kaubale. Samuti lisas juht, et pole välistatud, et suurema tootmise huvides tuleb tulevikus mõned inimesed masinatega asendada, mis tähendaks ettevõtete töötajaskonna vähendamist.

Selle peale, kui kaua negatiivne trend Eesti SKP-d saadab, Laatre mõelnud ei ole, aga julgeb arvata, et tuleva aasta teiseks kvartaliks näitab SKP positiivset kasvu. „Kuna tulemas on nii mõnedki hinnatõusud, süvendab see inimeste pessimismi, mis omakorda pidurdab majanduskasvu,“ arvas Laatre, lisades, et meedia võiks aidata positiivsete uudistega kaasa aidata inimeste endise kindluse taastamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2008, 14:33
Otsi:

Ava täpsem otsing