EL asjade komisjonid soovivad Venemaa teema käsitlemist Pariisis

14. september 2008, 11:07

Balti riikide ja Poola parlamendi Euroopa
Liidu asjade komisjonide juhid peavad vajalikuks Gruusia küsimuses välja
kujundada Euroopa Liidu ühtne positsioon, kuivõrd Venemaa on toiminud
vastupidiselt Euroopa väärtushinnangute.

Sellel nädalavahetusel kohtusid Tallinnas Balti riikide ja Poola parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjonide juhid, et kooskõlastada oma ettepanekuid Pariisis 2.-4. novembrini toimuval COSACi (Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste) kohtumisel, teatas Riigikogu.

Tallinnas toimunud kohtumisel kiideti heaks kiri Prantsuse Rahvusassamblee ja Senati Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeestele. Kirjas tehakse ettepanek käsitleda kohtumisel ka Venemaa agressiooni Gruusia vastu. Allakirjutanud soovivad vahetada seisukohti nii kõnealuse konflikti kui ka Euroopa Liidu Venemaa-suunalise poliitika suhtes laiemalt. Eriti vajalikuks peeti Gruusia küsimuses välja kujundada Euroopa Liidu ühtne positsioon, kuivõrd Venemaa on toiminud vastupidiselt Euroopa väärtushinnangute.

Poola ja Balti riikide parlamentide EL asjade komisjonide juhtide veendumuse kohaselt näitavad augustisündmused selgelt, et Euroopa Liidul on mõju vaid siis, kui ta toimib ühel häälel.

Kirjale kirjutasid alla Läti Seimi EL asjade komisjoni esimees Vaira Paegle, Poola Seimi EL asjade komisjoni aseesimees Andrzej Galazewski, Poola Senati EL asjade komisjoni esimees Edmund Wittbrodt, Leedu Seimi EL asjade komisjoni aseesimees Petras Auštrevicius ja Riigikogu EL asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson.

Tallinnas toimunud kohtumisel lepiti lisaks kokku, et kõigi nelja riigi Euroopa Liidu asjade komisjonid pöörduvad oma riigi valitsuse poole ettepanekuga aidata kaasa Gruusia võimekusele riigile eraldatava abi paremaks kaasamiseks riigi taastamisse. Märgiti samuti, et Euroopa Liit peaks pöörama eriti suurt tähelepanu Gruusia integreerimisele ELi.

Teiste teemadena olid Tallinnas lähemalt kõne all ka energiajulgeolek, Läänemere strateegia, Nord Stream’i gaasijuhe jm küsimused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. September 2008, 11:06
Otsi:

Ava täpsem otsing