Kaljulaid: KIT on teistest sammu võrra ees

17. september 2008, 14:37

Raskustesse sattunud Venemaa
investeerimispanga KIT Financeon teistest sammu võrra ees, kuna otsib juba
probleemidele lahendusi, ütles ettevõtte Eestis registreeritud tütarfirma
KIT Finance Europe'i juhatuse liige Kaido Kaljulaid.

Kaljulaid kinnitas, et praegune olukord on tekkinud viimaste kuude Venemaa turu languse mõjudel. „Küsimus on selles, kui kiiresti keegi nüüd lahenduse leiab,“ sõnas ta. Kaljulaiu kinnitusel on KIT Finance väga heas positsioonis, kuna on esimene, kes tõsistele probleemidele lahendust otsima asus. „Ohtu näen ma selles, mis on teadmata, mitte selles, mis on tavaliselt see jäämäe tipp. Meie oleme praegu jäämäe tipp,“ lisas ta.

Samuti kinnitas ta, et börsimaakleriteenust pakkuv KIT Finance Europe Venemaa sündmustega seoses ohtu sattunud ei ole. „Me ei võta ise mingisuguseid positsioone. Kõik tehingud toimuvad kliendi varadega. Kliendid otsustavad, millal ostavad ja millal müüvad,“ selgitas Kaljulaid firma põhimõtet. Samuti pole emafirmaga seotud USA ja Londoni turgudel tegutseva KIT Finance Europe klientide varad. „Selles kontekstis tunneme end täiesti kindlalt. Probleem pole tegelikult ka emaettevõttes,“ viitas Kaljulaid asjaolule, et tegelikult on Venemaal keerukasse olukorda sattunud grupi panganduspool, mitte börsimaakleri teenust osutav KIT Finance (OOO).

Venemaa börsidel peatati täna teist päeva järjest kauplemine, kui sai teatavaks, et investeerimispank KIT Finance on raskustesse sattunud.

KIT Finance peab läbirääkimisi investoritele osaluse müümiseks firmas, kuna jättis osa finantskohustusi täitmata.

Kaljulaiu kinnitusel võib uusi uudiseid Venemaalt saabuda juba täna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. September 2008, 16:24
Otsi:

Ava täpsem otsing