30. september 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Vatson Vatson: ennustame suure ja rumala raha kadumist

Reklaamiagentuuri Vatson Vatson juhi Sven Puuseppa sõnul investeeris Vatson Vatson internetiturunduse agentuuri Dreamgrow Digital mitu miljonit krooni, ennustatakse suure ja rumala raha kadumist turult vanas ja tradiotsioonilises tähenduses.

Tänane olukord ja turundusjuhtide mõtlemine on Puusepa sõnul selgelt eilsest paradigmast lähtuv, põhinedes 70-ndatel aastatel välja kivistunud turundusteooriatel. Tema sõnul on Eesti reklaam ja turundus siiski pea kaks põlvkonda Euroopa tasemest taga, ehkki meile meeldib teisiti mõelda. "Kas me teame mõnda läänest imporditud turundusjuhti? Ennustame suure ja rumala raha kadumist, ehk vähenevad kindlasti meediakulutused vanas, traditsioonilises tähenduses," märkis ta.

"Eelkõige saavad pihta ajakirjad, aga ka ajalehed ning vähemal määral televisioon. Suur tulevik on internetiturundusel. Best Internetil ei osalenud juhtivatest turundajatest kedagi, nagu ei olnud näha ka juhtivate agentuuride töötajaid. Kasutame digitaalseid võimalusi, andmebaase, ka digitelevisioon pakub uusi väljundeid, nagu ka suhetevõrgustikud. Selles suunas toimub areng," loetles Puusepp nö uue meedia võimalusi.

Laienemise peapõhjuseks peab Puusepp seda, et hetkel ei olda rahul oma turuosaga. "Oleme pidevalt olnud pisut underground ja mitte ujunud peavooluga kaasa. Suured massid ja mahtude kasvatamine on meist mööda läinud. Oleme propageerinud loovust ja mittetraditsioonilist lähenemist, aga viimastel aastatel polnud ju intellekti ja loovust vaja, löödi ikka massiga. Juba täna otsitakse alternatiivsed võimalusi ja kohanetakse ümber, mistõttu meie spetsialiteet ja oskused tõusevad rohkem esile. Mida vähem konformismi turunduslikus mõttes, seda parem meile," märkis ta.

"Investeeringu suurusjärk on mitme miljoni krooni kandis. Meil on olemas piisav likviidsusvaru arenguks, konsolideerumisteks ning ülevõtmisteks. Investeerime eelkõige inimestesse," märkis Puusepp ning lisas, et Vatson Vatsoni keskmine vanus on alla 30 aasta ning viie aasta perspektiivis lisab see arengule optimismi. "Orienteerume uues meedias hästi, mis on eelis!"

Lisaks ehitatakse ümber IT-süsteemid ning juurutatakse ISO kvaliteedijuhtimist. "Tegime olulised otsused aasta tagasi ja tuleval aastal peaks kasv algama," märkis Puusepp.

Tema sõnul on oluline teenuse kvaliteet ja kohanemisvõime, sest ainuüksi netikataloogis on 80 agentuuri. "Ilmselgelt mingi puhastumine toimub, suured agentuurid koondavad juba täna, koondatud CV-sid laekub postkasti iga päev. Kes investeerisid viimasel kahel aastal, ehk majandustsükli lõpus püsikuludesse, kinnisvarasse jne, nendel on kindlasti keerulisem püsti jääda, sest halvad ajad alles tulevad," kommenteeris Puusepp hetkel reklaamimaastikul toimuvat ning soovitas agentuuridel majandada säästlikult ning ning säilitada likviidsusvaru. "Toimub korrastumine, tuleb uus põlvkond ning elu läheb õnnelikult edasi," oli ettevõtte juht optimistlik.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt