Norma: Autoliv maksab meile parimat intressi

23. oktoober 2008, 16:52

Norma teatas aripaev.ee-le vastuseks
rahulolematute Norma väikeaktsionäride kohta, et vaba raha hoitakse Autolivis
sellepärast, et viimane pakub hetkel paremat intressi kui pangad.

Mis puudutab lühi- ja pikaajalist paigutamist Autolivi, siis seda teeme me sellepärast, et Autoliv pakub meile parimat intressi,“ ütles Norma finantsdirektor Ülle Jõgi. Tema sõnul küsitakse pakkumised ka pankadest ja kui kuskilt pakutakse paremat intressi paigutatakse raha ümber. „Lühiajaliselt sellepärast, et viimastel aastatel on intress kogu aeg tõusnud ja kui oleks pannud kaks aastat tagasi, oleks olnud praegu intress madalam. Küsimus on raha parema paigutamises,“ selgitas Jõgi raha paigutamist lühiajalise tähtajalise hoiusena.

Finantsdirektor ütles, et on kursis väikeaktsionäride rahulolematusega ja juba juunis aktsionäride üldkoosolekul räägiti sellest. „Nemad (väikeaktsionärid- toim.) arvavad, et Autoliv kasutab seda ära, Autoliv vastupidi ei vaja seda raha ja saaks seda ka pankadest, aga kui Normal on raha siis on Autolivi jaoks parem, kui see on seal. Nende bilanss näeb parem välja,“ rääkis Jõgi ning lisas kohe juurde, et Norma hoiab raha Autolivis ikkagi eelkõige suurema intressi tõttu.

Kui Eestis kõik on harjun sellega, et kui tooraine läheb kallimaks või inimeste palgad tõusevad siis lihtsalt tõstetakse hinda. Autotööstuses tuleb iga aasta müügihindu langetada, rääkis Jõgi sektori iseärasustest ning lisas, et Norma seisab tooraine hinnatõusu ja oma klientide hinnalangetussurve vahel. „Nendes oludes on ettevõte suutnud teenida kasumit ja olla rentaabel,“ nentis Jõgi.

Ühtlasi ütles ta, et Normal on kahju, kui väikeaktsionärid ei ole sellega rahul ja leiavad, et võiks minna juhtkonna vastu kohtusse. Väikeaktsionäride huvid kindlasti erinevad suuraktsionäride omast ja nii nagu ettevõttel on klientide ja hankijate huvid on ligi 1000 töötaja huvid, rääkis finantsdirektor. Juhtkond peab Jõgi sõnul tegelema nende kõikidega, pidades silmas pikka perspektiivi.

Norma on Jõgi sõnul ka teatanud, et vaadatakse läbi oma strateegiat ja töötatakse kahe uue valdkonnaga, mis on väga kapitalimahukad, investeerimist nõudvad valdkonnad. „Selles osas on ettevõttel praeguses finantskriisis tugeva bilansiga oluliselt lihtsam või isegi võimalik teha strateegil muudatusi, kui on vajadus.“

Jõgi möönis, et praegu ollakse tsükli pöörde kohas, kus kasvust on saanud üle 15 aasta madalseis ja keegi ei tea kaua see kestab. Arvesse võetakse kõikki riske ja hajutatakse neid ning ei hoita nö kõiki mune ühes korvis.

Aripaev.ee kirjutas täna, et Norma väikeaktsionärid kurdavad, et strateegiliste plaanide ellu viimiseks mõeldud raha seisab endiselt Norma kontol ja suurem osa selles on Norma suuromaniku Autolivi käsutuses. Veel on väikeaktsionäride arvates taunimisväärne, et Norma maksab viletsamaid dividende kui seda teeb Autoliv ja ei kohtle aktsionäre võrdselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. October 2008, 09:07
Otsi:

Ava täpsem otsing