Taliga: valitsus oma tahtmist ei saa

30. oktoober 2008, 16:49

Töötukassa nõukogu esimees Harri Taliga
jaoks on asi selge ja valitsus oma tahtmist töötuskindlustusmakse määrade
tõstmiseks ei saa.

„Töötukassa nõukogu otsus maksemäärade ettepaneku osas on tehtud. Valitsus saab kas nõustuda või tagasi lükata. Kui lükkab tagasi, jäävad kehtima need määrad, mis praegu on,“ ütles Taliga ning lisas, et nemad on oma ettepaneku teinud.

Selleks, et teemat uuesti arutada, tuleb läbi vaadata valitsuse argumendid valitsuse argumendid, millega määrade tõstmist põhjendatakse ja anda neile omapoolne hinnang, rääkis Taliga, kes enda sõnul veel ühtegi valitsuse kirja näinud ei ole. Milline võib aga olla nõukogu uus ettepanek valitsusele, seda Taliga öelda ei osanud. „Eks nõukogu otsustab,“ lisas ta.

Justiitsminister Rein Lang ütles tänasel pressikonverentsil Stenbocki majas, et uus töölepinguseadus tahetakse jõustada kuus kuud varem, millest tingituna on vaja ka kõrgemaid töötuskindlustuse määrasid 2009. aastast. Taliga sõnul lepiti töölepinguseaduse eelnõu osas kokku, et töölepingu seaduse jõustumisel kindlustuse määrad tõusevad. Küsimus on selles, et praeguse seisuga peaks leping jõustuma 01. jaanuaril 2010.

Loogiliselt võttes peaks ka hüvitised tõusma 2010. aastal ning seega ei näe Taliga põhjust, miks peaks töötuskindlustuse määr tõusma juba järgmisest aastast.

„See on teema, mida hetkel ei ole üldse arutatud. Meil on kokkulepe, et need asjad juhtuvad 2010,“ lisas Taliga, kelle sõnul kuus kuud varem jõustatav töölepinguseadus on vaid poliitikute soov ja tahe, mitte kokkulepe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. October 2008, 16:49
Otsi:

Ava täpsem otsing