Mari Hiiemäe • 30. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Viljakas rokisügis

Rock Café programmijuht Gunnar Viese nimetab tänavust sügist rokikohviku jaoks väga viljakaks perioodiks ning kinnitab, et lähikuu jooksul saab Rock Cafés kuulata maailmatasemel rokkmuusikat.

"Uriah Heep, Glenn Hughes, samuti Moralnõi Kodeks, Monster Magnet ja Tricky on kõik väga-väga kõvad ansamblid. Häid kontserte tuleb novembris palju," ütleb ta.

Esimene saurus, Uriah Heep, esineb Rock Cafés juba täna õhtul.

Viese soovitusel on see hea valik rokiklassikute austajaile, sest klassikustaatuses on UH oma vanuse juures juba ammugi. Tegemist on bändiga, mis oli oma vallas kunagi arvestatav tegija ning mis vastu igasugust tõenäosusteooriat suudab lavakõlblikuna ikka veel edasi kesta.

Päev hiljem tuleb Tallinna teine klassik, laulja Glenn Hughes, kes on tuntud ansamblitest Deep Purple ja Black Sabbath. Hughes elustab Rock Café laval viimase kolme aastakümne rokihitid.

Erilist rõõmu tunneb Viese Monster Magneti kontserdi üle 11. novembril. Viimati sai Eesti publik nimetatud bändi kuulata Metallica soojendajana aastal 1999, nüüd tuleb Monster Magnet andma kontserti, kus peategelaseks on tema ise. Enne peaesineja tulemist jõuavad lavalt läbi käia ansamblid The Pilgrim Fathers Inglismaalt ja Nebula USAst.

Kuigi laias laastus on kõik Rock Café novembrikontserdid mõeldud rokikuulajatele, on lähiprogrammis olevad bändid stiili ja tulisuse poolest küllaltki erinevad.

"Neid asju on seinast seina. Kui näiteks Uriah Heep ja Monster Magnet kõrvuti panna, siis on sihtgrupi vahe ilmselgelt olemas," arutleb programmijuht.

Viese on rahul, et Rock Cafésse on taas tee leidnud tunnustatud vene rokkartistid. Novembris on klubisse tulemas bändid Kipelov ja Moralnõi Kodeks, mis võiksid ligi tõmmata ehk pigem venekeelset rokipublikut, kuid mis on huvitavad ära kaeda ka eestlaste jaoks. Mõlemad bändid pakuvad kuulajatele kava oma parimatest hittidest.

Suurematest nimedest on programmis veel Tricky, kes pole otseselt küll rokitäht, kuid kelle esinemises on lisaks hiphopile ja popmuusikale siiski ka rokilikku alget tubli annus.

Tricky jõuab Tallinna Euroopa turnee raames ning mängib lugusid oma uuelt plaadilt "Knowle West Boy".

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt