Eesti lõunapiir kipub rohtu kasvama

Mariliis Pinn 31. oktoober 2008, 08:49

Pärast Eesti ühinemist Schengeni
viisaruumiga ja piirivalve reformimist kahanes tunduvalt piirivalveametnike arv
Eesti lõunapiiril, millest sai Euroopa Liidu sisepiir. Kahjuks halvenes ühtlasi
heakord sisepiiri Eesti poolel, kirjutas Valgamaalane.

«Eesti-Läti piir ei ole kuhugi kadunud, vaid jätkuvalt piirimärkidega tähistatud ning toimub ka amortiseerunud piirimärkide asendamine uute vastu,» selgitas Valgas tegutseva sisepiiri koordinatsiooni- ja koostöö talituse ülem, piirivalvemajor Toivo Liider.

Liideri sõnul on väljaspool asulaid kehtestatud kümne meetri laiune piiririba, mida peab ka piirivalveliste ülesannete täitmiseks hooldama. Lisaks on seoses Schengeni tulekuga reorganiseeritud senine klassikaline piirivalvamine, piiririba tähtsus on vähenenud ning ELi sisepiiri võib ju praegu ületada igas kohas. Riigipiiri ületamisega ei tohi aga kahjustada olemasolevaid piirirajatisi ega piirikraavi.

«Kevadel tegime piirimärkide ümbrused korda, suvel hoidsime korras Sepa tänava piiripunkti ümbrust, linnas ja linna läheduses asuvaid piirimärkide kupitsaid, sügisel on tehtud jõukohast lehtede tõrjet, kuid igale poole enam lihtsalt ei jõua ja seetõttu kasvab asi tõesti natuke üle pea,» tunnistas Liider.

«Kui aga mõni kodanik soovib oma piiriga külgneval krundil teha ise heakorrastustöid, siis selle vastu pole piirivalvel midagi. Euroopa Liidu sisepiiri ületamine on igati seaduslik ka nendel asjaoludel.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. October 2008, 08:49
Otsi:

Ava täpsem otsing