BÖRS: Olympicut tabas paanikamüük

07. november 2008, 16:38

Neljapäeval avaldatud eelmise kvartali
majandustulemused põhjustasid nii meediakontserni Ekspress Grupp kui ka
kasiinokompanii Olympic EG aktsiate müügilaine.

Kui Ekspressi aktsia hinna 5,38-protsendilise kukkumise 19,25 kroonile võib panna peamiselt väärtpaberi väikese likviidsuse arvele - päevasiseselt kolm krooni ehk üle 14 protsendi kukkunud aktsia käive oli vaid 88 tuhat krooni -, siis Olympicu aktsiat tabas tõeline paanikamüük.

Olympic EG aktsia hind kukkus üle 14 protsendi, 13,14 kroonini. Tehinguid sooritati 285 ning käibeks kujunes üheksa miljonit krooni. Sellega kukkus Olympicu turuväärtus alla kahe miljardi krooni taseme (täpsemalt 1,98 miljardi kroonile).

Tundub, et veidi enam kui kaks aastat tagasi börsile läinud ettevõtte akstaid märkinud investorite õnn on jäänud üürikeseks. Pool aastat pärast börsidebüüti kaks ja pool korda kerkinud aktsia hinnast on tänaseks järele jäänud vaid riismed ehk vaevalt kolmandik. Olympic EG aktsiaid märkis avalikul esmaemissioonil neli ja pool tuhat inevstorit. Oktoobri lõpu seisuga oli neid alles jäänud 2900. Tõsi, oktoobrikuuga oli investorite hulk jõudnud kasvada kümnendiku võrra. Ilmselt oli just nende hulgas reedel palju müüjaid.

Ka Ekspress Grupi aktsia hind langes börsiajaloo madalaiamale tasemele. Poolteist aastat tagasi avalikul emissioonil osalenute investeeringust on tänaseks alles jäänud viiendik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2008, 11:21
Otsi:

Ava täpsem otsing