Parex lisab ärevust SEB ja Swedbanki pärast

10. november 2008, 14:35

Rootsi suurpankade SEB ja Swedbanki aktsiad
liikusid täna Stockholmis OMXS30 indeksist kehvemalt, mis võis olla seotud Läti
Parex banka ülevõtmisega riigi poolt, kirjutas Rootsi majanduslehe Dagens
Industri võrguportaal.

„Parex banka riigi kontrolli alla võtmine kinnitab Balti riikide probleeme. Paljud muutuvad sellest veelgi närvilisemaks ning tahavad lahti saada kõigest, mis Balti riikidega seotud on,“ ütles sõltumatu pangandusanalüütik Mats Anderson uudisteagentuurile Direkt.

"Ilmselt laenas pank sisse palju vene raha. Venemaal on nüüd hoopis teine olukord kui kolm kuud tagasi ning tõenäoliselt viiakse raha koju tagasi. See muutis Parex banka olukorra keeruliseks ning sundis Läti riiki panka päästma,“ ütles Mats Anderson.

Andersoni sõnul ei saa Parexi probleeme üks-üheselt Swedbankile ja SEB-le üle kanda. Rootsi pangad on vene raha sisselaenamisest hoidunud, ütles ta.

Ka teine analüütik ütles, et Parexi probleemid on erinevad.

„Parex ei sattunud raskustesse mitte laenukvaliteedi vaid likviidsusprobleemide tõttu. Puht Balti pangale ei ole laenu saamine kerge. Swedbank ja SEB seevastu rahastavad oma tegevust Balti riikides Rootsi Treasury kaudu,“ ütles ta.

Veidi enne kella kolme Eesti aja järgi oli Swedbanki aktsia Stockholmis 0,66% miinuses ja SEB aktsia 0,57% plussis, OMXS30 oli samal ajal tõusnud 3,38%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. November 2008, 10:43
Otsi:

Ava täpsem otsing