Christel Karits • 20. november 2008 kell 22:00

Legend elab edasi

Pika õhtu jooksul astuvad lavale Jüri Roosa (GGG, Magnetic Band), MY (Magnetic Band), Tamur Marjasoo (Magnetic Band), Sven Varkel (Skriimsilm), Eero Valdna (Alaska) trummilööja Eimel, kitarrist Toomas Vanem ja paljud teised.

Gunnar Grapsi (27.11.1951-17.05.2004) on võrreldud Mick Jaggeri ja Alice Cooperiga. Eestis omaette nähtuseks tõusnud muusik viljeles erinevaid stiile, kuid jäi truuks eelkõige rokile ja bluusile. Aastal 2004 omistati Grapsile Eesti Muusikaauhindade jagamisel elutöö auhind.

Grapsi ärasaatmispäeval 2004. aasta mais korraldasid tema sõbrad Scotland Yardi pubis lahkumispeo. Gunnar oli lõbus inimene ja tema lahkumine pidi toimuma kärtsu ja mürtsuga.

Samal õhtul lubasid kohalolnud muusikud, et Grapsi sünniaastapäeval korraldavad nad suurejoonelise kontserdi Rock Cafés ning piletimüügist laekunud tulu läheb rokilegendi hauasamba püstitamiseks.

Esimesel Gunnari sünniaastapäeval astusid üles Wide Lines, Accolada, Bande, Loits, Magnetic Band, Cramp, Vennaskond, Kolumbus Kris, Terminaator, Led R ja Grapsi üks lemmikkitarriste, parajasti Austraalias esitraadimeheks tõusnud Endel Jõgi.

"Graps oli Eesti rokimaailmas justkui patka. Kõik, kes vähegi oma nina muusikamaailmas seene kombel samblast kõrgemale jaksasid suruda, said tema juures kätt proovida," meenutab Grapsi meenutuskontsertide üks korraldajaid, kunagine bändikaaslane Jaanus Raudkats.

"Aegade alguses Marius Sagadi, Riho Sibul, Slavka Gobrin, Aivar Oja, Endel Jõgi, Nevil Blumberg, Andres Aak… Ma ei räägi vanameister Sulev Kuusikust, kellega oli Gunnaril ilmselt kõige pikem koostöökogemus," lisab ta.

Raudkats iseloomustab Grapsi kui äärmiselt nõudlikku ja terava kõrvaga muusikut. "Pillimeeste keeli "kalasid" ta ei seedinud silmaotsaski. Ja ta tundis kuidagi ette ära, kuhu stiililaineil pöörata, et nüüd tuleb hevi ja see müüb, nüüd jälle funk, nüüd džässrokk. Valgest sallist on niigi räägitud."

Hetkel kuum