Swedbank lõpetas laenude andmise lattides?

25. november 2008, 12:19

Läti Swedbank on keeldunud laenude
andmisest lattides laenutaotleja väikese palga tõttu, pakkudes samadele
klientidele laenu eurodes, kirjutas biznews.lv.

Nagu kirjutas ajaleht Latvijas Avize, pöördus toimetusse hiljaaegu naine, kellele Swedbank oli keeldunud latilaenu andmisest. Pangatöötaja tõi põhjenduseks laenutaotleja liiga väikese palga. Samal ajal sai sama naine eurolaenu ilma igasuguste tõrgeteta.

Swedbank ise eitas laenupiiranguid. Massilisi keeldumisi laenude andmisest lattides pole panga teatel olnud, ehkki mõned juhtumid esinesid. Pank selgitas, et need juhtumid seostuvad konkreetsete klientidega, mitte Läti majandusliku olukorraga.

Swedbanki esindaja Dzintars Kalninš ütles, et tarbimis- ja hüpoteeklaene saab endiselt nii eurodes kui lattides. "Tuleb arvestada vaid sellega, et latilaenude intressid on kõrgemad kui eurolaenude omad," rääkis ta.

Suhtumise muutumist laenupoliitikas eitasid ka SEB ja Rietumu banka. Kliendid võivad endiselt laenu võtta nii lattides, eurodes kui dollarites, kommenteeris SEB esindaja.

Nordea panga esindaja soovitas klientidel arvestada valuutariski ja võtta laenu samas valuutas, milles on sissetulek – see aitab vältida kursi kõikumisest tulenevat riski. Enim soovitakse laene võtta praegu siiski eurodes, kuna see on laenamiseks kõige odavam, lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2008, 15:57
Otsi:

Ava täpsem otsing