Lemmi Kann • 26. november 2008 kell 22:00

Koolimajade projekt kolis üle uude panka

Eilsel istungil võttis selle vahetuse ametlikult teatavaks ka Tallinna linnavalitsus.

"BCA Center soovis refinantseerida oma laenud ja saada soodsamatel tingimustel laenu Nordea pangast, ka nende laenude jaoks, mis olid mõeldud koolide kordategemiseks," vahendas Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen lepingupartneri pangavahetuse põhjust.

Küsimusele, kas laenud olid seotud siis ka teiste projektidega, vastas Jäppinen, et seda küsimust ta kommenteerida ei oska. "Ma arvan, et seal on võib-olla tegemist mingite pikaajalisemate ja suuremate summadega," ütles Jäppinen ja lisas, et Tallinna linna huve see vangerdus kuidagi ei kahjusta, sest lepingutingimustes linna jaoks midagi ei muutu - kui varem oli nõue panditud Swedbanki kasuks, siis nüüd on selleks osapooleks Nordea Pank.

"Meie rendimaksed ei ole suurenenud, ja me ju ka ei küsinud, kust ja kui palju nad laenu võtavad, et koole finantseerida. See on partneri enda otsustada, milliseid finantsskeeme ta kasutab," märkis Jäppinen.

OÜ BCA Center juhatuse liige Ott Karolin jäi napisõnaliseks ning ütles, et tehingu põhjuseks oli igapäevane majandustegevus. "See ei olnud pangavahetus, see oli lihtsalt finantseerijavahetus, Swedbank on meie pank ka edasipidi," ütles Karolin.

Hetkel kuum