Tallinna töönõustaja ukse taha tekkis elav järjekord

03. detsember 2008, 14:46

Esmaspäeval alustas Tallinna linnavalitsus
ettevõtja infopunktis tasuta tööõigusalaste nõuannete jagamist, infopunkti on
tekkinud elav järjekord.

Juba kolme esimese päeva tulemused näitavad, et vajadus tööõigusalase nõustamise järele on väga suur, teatas Tallinna linnavalitsus. Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on tööõigusalase nõustaja vastuvõtul tänaseks käinud juba üle 60 inimese, kellest enamus olid mehed ja üle poole neist kõnelesid emakeelena vene keelt.

„Ettearvatult olid enamusel pöördujatest probleemid tööandja survega töölt lahkumiseks, seetõttu tekitasid abivajajatele muret maksmata koondamishüvitised ja saamata olid ka muud tasud. Lisaks vajati nõuannet muudes tööturuga seotud küsimustes,” kommenteeris Mutli.

„Sealjuures 2/3 inimestest, kes on käinud, ei olnud veel töötud. Tööandja soovib neid koondada või muul moel lepingut lõpetada. 1/3 olid juba töötud. Seega on äärmiselt oluline, et need inimesed, kes peagi töö kaotavad, teaksid oma õigusi,” lisas Mutli.

Tööõigusalased konsultatsioonid algasid Tallinna Linnavalitsuse infosaalis esmaspäevast, 1. detsembrist. Konsultant Reet Vare vastab küsimustele, mis puudutavad töölepingut, puhkust, töötasu, aga ka kollektiivseid töösuhteid. Vajaduse korral aitab konsultant vormistada dokumente. Peale selle võib ettevõtja infopunktist saada teavet tööturuameti ja töötukassa teenuste kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. December 2008, 14:46
Otsi:

Ava täpsem otsing