Swedbank: raha väljavool on peatunud, hoiused kasvavad

04. detsember 2008, 13:24

Kommenteerides täna Rootsi päevalehes
Dagens Nyheter ilmunud artiklit, milles räägitakse hoiuste vähenemisest
Swedbankis, ütles panga investorsuhete ja kommunikatsiooni juht Thomas
Backteman, et oktoobri lõpust on hoiused jälle kasvama hakanud.

Järgneb Swedbanki kommentaar:

Selles artiklis on kaks olulist asja, mida tähele panna. Esiteks – hoiused vähenesid septembri-oktoobri jooksul Swedbankis Rootsis küll 8%, ent aasta jooksul on need vähenenud alla 1%.

Eesti Swedbankis on hoiuste maht võrreldes aastataguse ajaga mõnevõrra kasvanud.

Teiseks on vale öelda, et Rootsi hoiustajad jätkuvalt lahkuvad Swedbankist.

On tõsi, et septembris-oktoobris, kui kogu Euroopa panganduses oli väga ärev aeg ning klientidel tõsine mure oma raha pärast, toimus riskide hajutamine ka Rootsis. See tõi ka Swedbanki kui Rootsi suurima hoiupanga jaoks kaasa mõningase hoiuste vähenemise.

Peale mitmeid nii riikide valitsuste kui pankade endi poolt inimeste usalduse tugevdamiseks ette võetud samme muutus olukord märkimisväärselt ning oktoobri teisest poolest on hoiuste hulk Swedbankis taas kasvama hakanud.

Meie otsus korraldada täiendav aktsiaemissioon muutis panga üheks paremini kapitaliseeritud pangaks kogu Euroopas. Lisaks oleme peale liitumist Rootsi valitsuse stabiliseerimispaketiga leidnud väga hea hinnaga nii pikki kui lühikesi finantseerimisvõimalusi.

Rootsi päevaleht Dagens Nyheter kirjutas, et septembri ja oktoobriga on hoiustajad Swedbanki kontodelt välja võtnud üle 300 miljoni Rootsi krooni päevas, kokku 18,4 miljardit.

Augusti lõpust on hoiused vähenenud ca 8%. Rootsi statistikaameti viimastel andmetel on hoiustajatel Swedbanki kontodel nüüd 209,8 miljardit Rootsi krooni, millega pank on jätkuvalt hoiuste mahult esimesel kohal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2008, 12:06
Otsi:

Ava täpsem otsing