E-maksuamet suleb pea kaheks nädalaks uksed

08. detsember 2008, 14:03

Seoses arvestussüsteemi vahetusega on
maksu- ja tolliameti infosüsteemid jõuludest kuni 5. jaanuarini suletud

Sellel perioodil ei ole võimalik maksuinfot näha ega töödelda, samas saab teha ülekandeid MTA pangakontodele.

Maksu- ja tolliamet võtab järgmisel kasutusele uue arvestussüsteemi, mis pakub maksumaksjale maksukohustuste ja nende täitmise kohta senisest detailsemat infot. Maksuhaldur palub klientidel arvestada MTA infosüsteemide seisakuga aastavahetusel.

Ameti peadirektori asetäitja Dmitri Jegorovi sõnul on andmete ülekandmine vanast süsteemist uude väga töömahukas protsess, mis tingib ka infosüsteemide klientidele sulgemise. “Loodame klientidelt mõistvat suhtumist ja palume maksude deklareerimisel muudatustega juba ette arvestada,” rääkis Jegorov.

Maksukohustuste ja muude rahaliste kohustuste uue arvestussüsteemi leiab maksumaksja uuel aastal e-maksuameti/e-tolli rubriigis “Nõuded ja kohustused”.

“Uus maksutulude arvestussüsteem teeb maksude tasumise kliendile hõlpsamaks, kuna mitme ülekande asemel tuleb uuest aastast teha üks,” selgitas Jegorov.

Uues arvestussüsteemis kajastatakse alates 01.05.2006 Complexis esitatud tollideklaratsioonide alusel määratud maksusummade ja alates 2007. aasta aktsiisideklaratsioonide alusel määratud maksusummade kanded.

Uues süsteemis kajastatakse 2006.-2008. aastal deklareeritud maksusummade viimane seis, see tähendab, et maksusummade muutmise kandeid eraldi välja ei tooda.

Maksudeklaratsioonide osas e-maksuametis/e-tollis muudatusi ei ole, isik saab muuta 2008. aasta maksudeklaratsioone ja vaadata kõigi varasemate perioodide maksudeklaratsioone.

Lisainformatsiooni on võimalik leida MTA kodulehelt internetis www.emta.ee või e-maksuameti infotelefonilt 8800815, e-posti aadressil e-maks@emta.ee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. December 2008, 15:00
Otsi:

Ava täpsem otsing