Silvia Viidik • 9. detsember 2008 kell 22:00

Häid uudiseid tuli üle ilma

Tallinna börsil moodustati rallirada ning välismaal saadetakse korda turundusimesid.

Tallinna börs. Eile vallutas tallinna kõrgustesse rallimine, mille vedajaks osutus Viisnurk.

Ettevõtte aktsia hind kerkis 12,66 protsenti. Kohe tema kannul oli Arco Vara aktsia 12,50protsendilise tõusuga hinnale 2,82 krooni.

Suurima, 5,6miljonilise käibe suutis endale meelitada Eesti Telekom, kelle hinnatõusuks lukustus 1,03 protsenti ning lõpphinnaks 61,65 krooni.

Rahaturg. Maailmas ei ole palju kaubamärke, mis suudaksid edukalt aina enam kuulsust koguda tervelt pool sajandit. Mattel on sellega hästi hakkama saanud. Tema nägemus ilusast naisest ja viimase aksessuaaridest on võitnud palju südameid ning on sundinud lapsevanemaid 50 aasta vältel pidevalt uusi mudeleid ja lisavidinaid hankima.

Kuidas on Mattel seda teinud? Et sind alati vajataks, pead muutuma asendamatuks. See on tõsiasi, mille mänguasjade tootja on hästi omaks võtnud.

Barbie on muudetud ühest lihtsast nukust moeikooniks, kelle aastaaegu kajastavad erinevad moetrendid ja lisavidinad majade, autode, ponide ja Kenide näol.

Barbie toetusel, milleks Mattel lahkelt loaandis, toimuvad moenädalad üle maailma ning disainimaailma kõige kuumemad nimed toodavad plastikust kaunitarile rõivaid.

On imeline, et ühest mänguasjast on tehtud prestiižiese, millel lisaks lihtsale mängumaailmale on internetis ka virtuaalne mänguline kodu.

Väga paljud väikesed tüdrukud õhkavad pehme kaltsunuku asemel just ideaali püüdva plastikiluduse poole. See on Mattelilt päris erakordne saavutus.

Ning nüüd saab lisaks kõigele muule osa võtta Barbie maailmaturneest, kus lapsi ja nende emasid meelitatakse kõrgmoe, mängumaailma ja spaaga.

Nii mõnelgi ettevõttel oleks ilmselt nukumaailma turundusvõtetest palju õppida, sest tõeliste ihalusobjektide pealt tavaliselt kokku ei hoita. Ka rasketel aegadel.

Hetkel kuum