Mustjalas valmib 50 mln kr maksev keskaegne küla

15. detsember 2008, 09:06

Ettevõtja Viljar Kuusmaa kavatseb
EASilt taotletava 50 miljoni krooniga rajada Saaremaale Mustjala valda keskaegse
küla.

Lisaks keskaegses stiilis lossile kuuluvad Ninase külla 21,6 hektari suurusele maa-alale ehitatavasse kompleksi areen ja teatrilavad. Lossis hakkavad ajastule sobivas riietuses elama kuningas ja kuninganna. "Midagi me suvaliselt teha ei taha. Eesmärk on inimene viia sellesse staadiumisse, et ta justkui elaks nagu keskajal," ütles Kuusmaa ajalehele Meie Maa.

Lastele tehakse külla piraatlaev. Ka ehitatakse sinna Eesti talu koos abihoonetega. Talunikeks võetakse perekond, kes hakkab seal alaliselt elama ja loomi ning köögivilju kasvatama. Vanemate inimeste külas sõidutamiseks on plaanis kasutusele võtta hobutaksod, mis hakkavad sõidutama ka turiste kohale otse süvasadamast.

Küla peasissekäiguks saab tuulik, kuhu tulevad riiderendid, piletimüük, fotoateljee ja kontoriruumid. Ülejäänud hooned on alla 70 ruutmeetri suurused muld- või laudkatustega käsitöömajakesed, millest igaühte tuleb käsitöökoolitus. Lisaks peaks majakestesse tulema saia- ja leivaküpsetamine. Tööliste elupaigana ehitatakse seitsmest-kaheksast majast koosnev moonakutalu. Inimesed, kes on keskaegses külas tööl, oma elamise eest maksma ei pea.

EAS kiitis keskaegse küla rajamiseks vajaliku raha taotluse eelprojekti heaks. Taotlus sai esitatud, sest erainvestorid ei taha Viljar Kuusmaa sõnul nii suuri summasid taolisse projekti panna. Keskaegse küla projektiga tegeleval mittetulundusühingul peab 50 miljoni krooni saamiseks olema summast 15% ehk 7,5 mln kr omafinantseeringuks. Selle kokkusaamisega ei tohiks Kuusmaa sõnul probleeme olla, sest mitmed firmad on nõus projekti toetama.

Kuusmaa kinnitusel tasub projekt ära, kui suvel hakkab Mustjala keskaegset küla külastama 30-60 000 turisti. Ta oli kindel, et küla rajamine annab tõuke käivitamaks laevade regulaarliini süvasadamast Soome ja Rootsi. Ka mõned suuremad Saaremaa hotellid andsid nõusoleku keskaegses külas läbiviidava koolituse oma tootepaketti panekuks, lisas Kuusmaa.

33aastane Viljar Kuusmaa on transpordifirma OÜ Rebala Arendus ainuomanik ja juht. Juhatuse liige on ta ka teises transpordifirmas OÜ Letins. Lisaks kuulub talle 35% mullu asutatud OÜst Bonus Ehitus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. December 2008, 09:14
Otsi:

Ava täpsem otsing