Vaher: korruptsioon omavalitsustes oletatust tõsisem

17. detsember 2008, 11:56

Narvas, Pärnus ja Tallinnas algatatud
kriminaalmenetlused näitavad, et korruptsioon omavalitsustes on tõsisem, kui
seda on tajutud või oletatud, märkis IRLi eestseisuse liige Ken-Marti Vaher.

Kahetsusväärseks peetakse aga korruptsioonikahtlustuste alla langenud omavalitsuste juhtide valulist reaktsiooni – rünnakut õiguskaitseorganite ja kohtusüsteemi sõltumatuse vastu, ütles ta.

Erakond meenutab, et õiguskaitseorganite tegevus vastab meie ühiskonna seadustega sätestatud huvidele, mistõttu on katsed mõjutada Eesti õigussüsteemi euroopalikule õigusriigile mittevastavad. "Viimaste päevade poliitilised rünnakud näitavad, et Eesti õiguskaitseorganite sõltumatus ei ole kõigile meeltmööda," lausus Vaher.

Tema hinnangul on 2003. aastal alanud reformid muutnud kriminaalasutused suutlikuks kaitsta riigi huve ja võidelda erapooletult suurkorruptsiooniga.

"Kriitikud soovivad ilmselt tagasi aega, mil võimurid tundsid end puutumatute suveräänidena riigi ja omavalitsuste varaga ümberkäimisel," sõnas Vaher.

IRLi eestseisus toetab kapo pädevuse laiendamist ka teiste omavalitsuste kontrollimisele, leides, et Eesti võimekaim uurimisorgan suudab korruptsioonikuriteod lahendada. "Õiguskaitseorganid teevad oma tööd hästi ja riik peab olema valmis nende tegevust korruptsiooni ohjeldamisel igati toetama," kinnitas Vaher.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. December 2008, 11:56
Otsi:

Ava täpsem otsing