Padar lubab ettevõtetele abipaketti

19. detsember 2008, 18:53

Rahandusminister Ivari Padar lubas, et
krediidikriisis vaevlevad ettevõtted ei jää oma probleemidega üksi ning
valitsusel on juba õige pea välja käia ettevõtlus- ja investeerimiskliimat
soodustav pakett.

„Reaalmajandusse jõudnud kriisiilmingud ringlevad mul kabinetis iga päev. Ei lähe tõesti vist päevagi mööda, kui jälle kuuled, et ettevõtetel ja pankadel on raskusi omavahel läbi rääkida,“ ütles Padar kommenteerides ettevõtete käekäiku, kellelt välismaised tarnijad on hakanud 100protsendilist ettemaksu nõudma ning kes oma murega siis pankade jutule lähevad. Paraku teevad pangad positiivseid krediidiotsuseid aina harvemini.

Padari sõnul on ilmselge tõsiasi, et kui on riik usaldusväärne, siis on ka pangandus selle riigi territooriumil usaldusväärne, mis omakorda avaldab mõju krediitide väljastamisel.

Minister ütles, et valitsuses tuleb juba lähiajal menetlemisele erinevate meetmete pakett, mis sellele murele leevendust peaks tooma. „Aga siin ma jään praegu kidakeelseks. Valitsus peab ikka üheksa korda mõõtma ja üks kord lõikama, enne kui otsused teeb,“ märkis Padar kinnitades, et ministeeriumite tasemel tegeletakse praegu väga tõsiselt garantiipaketiga, mis peaks ettevõtlus- ja investeerimiskliimat soodustama.

„Aga siin tuleb silmas pidada, et number üks Eesti jaoks – meeldib või ei meeldi – on euro. Euroga liitumiseks on omad kriteeriumid, mille puhul on selge, et ega neid siis ka ei täida, kui majandus lõplikult kinni külmub,“ nentis Padar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2008, 21:05
Otsi:

Ava täpsem otsing