Jätkus kohtuprotsess Reiljani pistiseafääris

Kärt Blumberg 22. detsember 2008, 21:08

Keskkonnaministeeriumit Rävala pst 8 müügi
asjus nõustanud advokaadi Tarmo Silla kaitsja proovis täna kohtus luua muljet,
et seni pistisena käsitletud 1,5 miljoni krooni näol võis olla tegemist hoopis
protsessiga seotud õigusabikuludega.

Kas on võimalik, et te unustasite kinnistu müügiga seotud osapooltega suheldes õigusabikulude hüvitise küsimata, küsis Tarmo Silla esindaja Üllar Talviste oma kaitsealuselt. Küsimuse aluseks tõi ta Tarmo Silla poolt 2006. aasta augusti alguses osapooltele saadetud e-kirja, mille kõneaineks oli kinnistu hind ja sellega seotud õigusabikulud. Sealhulgas õigusabikulude suurust eraldi välja toodud ei olnud.

„See ei ole mõeldav,“ sõnas Tarmo Sild vastuseks. „Kui vaidlus lahendatakse kompromissiga, siis tuleb kokku leppida ka õigusabikulude hüvitamine. Mõeldamatu on see, et ma seda teemat ei tõstatanud,“ sõnas Sild, kelle sõnul oli antud etapil, 2006. aasta augustis eesmärgiks jõuda kinnistu müügi küsimuses kolmepoolsele kokkuleppele.
Kindlasti olite informeerinud kõiki osapooli õigusabikulude suurusest, sõnas Silla esindaja järgmiseks, lisades lõppu küsimuse, et kui suured olid õigusabikulud 7.augustiks.

„Augusti alguseks olid kulud üle ühe miljoni krooni. Augusti lõpuks oli summaks kujunenud 1,5 miljonit krooni,“ vastas Sild.

Kas teate ka teiste osapoolte juriidiliste nõustajate kulusid selle hetke seisuga, kõlas järgmine küsimus.

Aivo Pärna kui ühe osapoole kulutused oma juriidilisele nõustajale, Leon Glikmanile olid jäänud tollal Silla arusaamist järgi samasse suurusjärku ehk 1,5 miljoni krooni piirimaile. „See oli mulje, mis mulle jäi,“ vastas Sild.

Riigiprokurör Triin Bergmanni esitatud süüdistuse järgi nõudis keskkonnaministrina töötanud Villu Reiljan Wipestrex Gruppi esindanud Aivo Pärnalt 1,5 miljonit krooni pistist. Pistis vahendas süüdistuse kohaselt ministeeriumi nõustanud advokaat Tarmo Sild. Pärn saanuks pistise maksmise korral osta Rävala kinnistu soovitud tingimustel ning ühtlasi oleks osaühingutele Wipestrex Grupp ja Realway tagastatud 31,5 miljoni kroonine tagatisraha.

Villu Reiljan, Tarmo Sild ja Aivo Pärn pole end kohtus süüdi tunnistanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. December 2008, 19:05
Otsi:

Ava täpsem otsing