Tallinna linn paneb 100 000 krooni ilutulestikku

30. detsember 2008, 13:01

Esmakordselt lastakse aastavahetuse
ilutulestik Admiraliteedi basseini äärest, mida on Tallinna linn lubanud
rahastada 100 000 krooniga.

Tallinna Linnavalitsus eraldas ilutulestiku tarvis 50 000 krooni, teist sama palju pani Kesklinna Valitsus, kirjutas Raepress. Firestudio Events OÜ, kes on ilutulestiku teostaja, lisab omaltpoolt 90 000 krooni väärtuses rakette. Olympic Casino toetab ilutulestikku 10 000 krooniga.

Tallinna linn korraldab tänavu koos Firestudio Events OÜ-ga varasemast võimsama ilutulestiku, mis kestab kuni 10 minutit ning on kavandatud etendusena, mille on koostanud kõrgetasemeline rahvusvaheline meeskond.

Vabaduse väljaku remondi tõttu on traditsiooniline koht välistatud. Samas on uus asukoht - Admiraliteedi vassein - väga sobiv seetõttu, et ilutulestik on nähtav väga suurelt alalt ning inimestel on võimalik valida erinevaid kohti vaatemängu nautimiseks. Kõige parem nähtavus on kindlasti Linnahalli juures, Ahtri tänaval, Rannamäe teel ja Pirita teel.

Kesklinna vanem Marek Jürgenson soovitab isiklikud raketid koju jätta, et mitte ohustada kaaslinlaste turvalisust ning häirida kunstilise elamuse saamist kõrgetasemelisest ilutulestikust. Kõige suuremat ohtu kujutavadki linnaosa vanema sõnul aastavahetustel eraviisiliselt lastavad raketid, kui seda tehakse kaaskodanike keskel, suunatakse valesti ega järgita kasutamisõpetust.

Kaasavõetud vahuveinipudelite jaoks paigaldatakse tänavatele MTÜ Eesti Pakendiringluse poolt spetsiaalsed klaastaara konteinerid, kuhu palutakse pidutsejatel panna hiljem oma tühjendatud pudelid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. January 2009, 17:17
Otsi:

Ava täpsem otsing