Tuule tõttu polnud ilutulestik varasemast võimsam

02. jaanuar 2009, 15:13

Algselt poole summaga Tallinna kesklinnas
toimunud aastavahetuse ilutulestikku toetama pidanud ja tulevärgi õhku laskja
Firestudio Events üks omanikke Stanley Vaarmann nentis, et ilm rikkus
enneolematult suurena planeeritud ilutulestiku.

„Algselt oli planeeritud 90 000 krooni eest, aga publiku ohutuse tagamiseks olime sunnitud suuremad asjad ära jätma, kuna tuulekiirus oli väga tugev, mis oleks tule rahva peale kandnud,“ kommenteeris Vaarmann aripaev.ee-le põhjust, miks ilutulestik planeeritust väiksemaks kujunes. Hetkel ei osanud ta veel lõplikku summat öelda.

Miks nii suurelt oli eraettevõte nõus ilutulestikku korraldamist toetama, selgitas omanik, et aastavahetusel jälgib ilutulestikku korraga väga suur hulk publikut ehk potentsiaalne klientuur. „See on rohkem reklaamiüritus,“ rõhutas ta.

Vaarmann kinnitas, et algselt oli plaan teha hästi suurelt, suuremalt kui eelmisel aastal, aga ilm rikkus ära. „Tallinnas kaalusime võimalust, et üldse ära jätta,“ ütles mees. „Meie Soome ettevõte jättis ilutulestiku mõnes kohas Soomes ära ohutuse tagamiseks, kuna ka seal oli päris tugev tuul.“

Firestudio Events lootis ka sponsoritelt raha saada, aga lõpuks ei olnudki peale Olympic Casino kedagi. „Selgus, et sponsoreid ei tekkinud. Kuna ilutulestik oli nii Taanist kui ka Soomest juba ära tellitud ja oli kokku lepitud, et teeme vähemalt sama suure ilutulestiku kui möödunud aastal, siis jätsime ainult ohtlikumad asjad ära,“ märkis Vaarmann, lisades, et ka välispartnerid keeldusid päris ära jätmast.

Firestudio Events valis Vaarmanni sõnul Admiraliteedi basseini ürituse kohaks sellepärast, et seal ümber on rohkelt hotelle, kes tavaliselt teevad ise klientidele vaatemängu. „Eeldasime, et nad on nõus, kui teeme ühe korraliku suure ilutulestiku ja et nad jätavad oma ära. Aga hotellid ei tulnud sellega kaasa,“ möönis ta.

Samas ei olnud see Vaarmanni sõnul ka väga sponsorite viga, sest see otsus, kes korraldab aastavahetuse ilutulestiku, tuli ka suhteliselt hilja ja seega ei olnud aega hotellidega läbi rääkida. Rakveres, kus ka seekord tulevärk tehti, on sponsorlus Vaarmanni sõnul mitu aastat hästi toiminud. Ta lisas, et nad hakkavad linnavalitsusega läbi rääkima, kas ja kui suur ilutulestik selle aasta lõpus tuleb.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2009, 20:54
Otsi:

Ava täpsem otsing