Krediidiinfo: praegu on palju ülereageerimist

20. jaanuar 2009, 15:51

Sesoonselt tegutsevad ettevõtted võtavad
ikka lühiajalist krediiti, kuid praegu pööratakse sellele liiga palju
tähelepanu, märkis Krediidiinfo asedirektor Alar Jäger.

"Praegu on palju ülereageerimist. Lühiajalisi probleeme ikka juhtub," ütles Jäger. Ta tõi näite, et kui põllumees korjab saagi sügisel ja külvab kevadel, siis tal võib ikka selle tarbeks krediiti vaja minna.

"Terve turismisektor elab sesoonselt ning kui vaadata lühiajaliselt, siis praegu tehakse ettevõtte jaoks probleem sellest, mis tavaliselt probleem pole," rääkis ta.

"Samuti on taustakontroll pragu hästi sage. Kui sügisel sai Krediidiinfo 10 000 päringut päevas, siis nüüd on see arv 16 000,“ ütles Jäger.

Asedirektor märkis, et maksehäiretega ettevõtteid on küll kaks korda rohkem, kuid samas on ka maksuamet oma nõuetes väga aktiivne.

Jägeri sõnul on positiivne see, et madala krediidiriskiga ettevõtete arv vähenes ainult ca 4% võrra. „Nende ettevõtete osa on täitsa hästi säilinud,“ lisas ta.

Madala krediidiriskiga ettevõtteid oli mullu septembris 77,7% (40 413 ettevõtet) ning tänavu jaanuaris on see osakaal 74,7% (38 691 ettevõtet). Kõrge krediidiriskiga ettevõtteid oli aga mullu septembris 22,3% (11 567 ettevõtet) ning jaanuaris 2009 oli osakaal 25,3%.

"Ettevõtete käekäik sellel aastal sõltub nende kohanemisvõimest, kas suudetakse uusi turge leida. Need, kes suudavad ärimudelit muuta, jäävad ellu," sõnas Jäger.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. January 2009, 19:15
Otsi:

Ava täpsem otsing