Helenius: ettevõtjal on praegu lihtne panka kritiseerida

28. jaanuar 2009, 16:08

Ettevõtjatel on praegu lihtne pankade
suhtes kriitiline olla, kuid finantsstabiilsuse tagamiseks ei tasu panka
vahetada, ütles Trigon Capitali suuromanik Joakim Helenius.

Heleniuse sõnul peavad praegu nii pangad kui ettevõtjad olelusvõitlust. "Kuid ettevõtjatel on praegu väga lihtne pankade suhtes kriitiline olla," märkis ta.

Heleniuse kinnitusel peaksid ettevõtted olema praegu pankade suhtes lojaalsed ja ka vastupidi – pangad tuleb olla lojaalne ettevõtete suhtes.

Sügisese pangavahetuse paanikaga Trigon kaasa ei läinud. Otsustasime, et ei vaheta panka, rääkis Helenius. "Pärast seda, kui riigid üle maailma lubasid pankade hoiuseid garanteerida, ma ei usu, et ühksi Põhjamaade suurpangaga Eesti filiaal kokku kukub," sõnas ta.

Heleniuse sõnul ei peaks ettevõtted hetkel raha ühest pangast teise viima. "Kuna praegu vajab Eesti riik ja finantssüsteem stabiilsust, siis ma ei arva, et ettevõtted peaksid panku vahetama," ütles Helenius.

Sampo Panga ettevõtete panganduse direktori Indrek Puskari sõnul on viimasel ajal nende klientide nimistusse lisandunud uusi nimesid. "Loomulikult on meile lisandunud uusi kliente, kaasaarvatud suurettevõtteid ja rahvusvahelisi kontserne. See on meie igapäevane töö, leida uusi võimalusi äri kasvatamiseks," rääkis Puskar.

"Kindlasti on viimase aja sündmused pannud ettevõtjaid üle vaatama oma seniseid pangandussuhteid," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2009, 11:57
Otsi:

Ava täpsem otsing