Danske Bank: Eestis kordub Aasia kriis

13. veebruar 2009, 12:16

Danske Banki täna avaldatud analüüs
ennustab Eestile põlemist heleda leegiga.

Kui pank ootas 6,4protsendilist majanduslangust eelmise aasta neljandaks kvartaliks, siis äsja avaldatud tulemused 9,4protsendilisest miinusest jäid selgelt ootustele igati alla.

Allakäik on analüüsi kohaselt olnud erakordselt laiapõhjaline ning eriti valusalt torkiv tootmissektoris ja finantsvahenduse valdkonnas.

Järsk kukkumine majanduses on kooskõlas erakordselt nõrga esinemisega jaemüügis ja tootmisindikaatorites, mis eelmise aasta lõpul näitasid madalaimaid tasemeid ajaloos, kirjutab pank. Danske Bank ei oota majanduskasvu taastumist millalgi lähiajal ning kahtlemata on tegemist sügavaima majanduskriisiga meie iseseisvuse ajal.

Selleks aastaks prognoosib Danske Bank keskmist majanduslangust kümne protsendi juures ning selle aasta esimene kvartal ilmselt eelmisest olulisemalt ilusamaid numbreid ei näita.

Pank ootab esimese kvartali languseks üheksa-kümme protsenti.

Sellest järelduvalt ei saa panga teatel keegi enam kahelda, et olukord Baltimaades on vähemalt sama hull, kui Aasia kriisi ajal 1997.-1998. aastal või Argentiina kriisis aastail 2001-2002.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. February 2009, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing