Ansip: suur langus pole üllatav

13. veebruar 2009, 17:48

Peaminister Andrus Ansip näeb majanduse
kukkumise taga peamiselt ekspordi vähenemist, mis aga pole üllatav.

"Põhiliselt mõjutas Eesti SKP kahanemist möödunud aasta neljandas kvartalis ekspordi vähenemine. Kui vaadata, mis toimub Eesti põhilistel eksportturgudel, siis taoline langus üllatav ei ole," ütles ta Äripäevale.

Peaministri sõnul on sisemaise tarbimisaktiivsuse kahanemine pärast kinnisvaramulli lõhkemist paratamatu. "Aegu, kus laenude maht kasvas Eestis 50% aastas, tagasi ei tule," rääkis Ansip.

Eesti arengutes sõltub nüüd väga palju sellest, mis hakkab toimuma maailmamajanduses, lisas ta. Ansipi sõnul on praegustes oludes valitsus teinud kõik endast sõltuva riigi jätkusuutlikkuse säilitamiseks.

"Lühikese aja jooksul on koalitsioonipartnerid jõudnud üksmeelele 2009. aasta riigikulutuste kokkuhoius kaheksa miljardi krooni võrra. See kärbe on tehtud arvestades Eesti Panga riskistsenaariumi, mille järgi võib Eesti sisemajanduse kogutoodang väheneda tänavu üheksa protsenti," märkis ta.

Peaministri sõnul tõestas valitsus, et on võimeline langetama väga olulisi otsuseid suhteliselt piiratud aja jooksul. Jätkame tööd Eesti ettevalmistamiseks uueks kasvutsükliks, lausus Ansip Äripäevale.

Täna hommikul teatas statistikaamet, et Eesti sisemajanduse kogutoodang kahanes eelmise aasta neljandas kvartalis 9,4 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. February 2009, 20:03
Otsi:

Ava täpsem otsing