Veskimägi: kas pärast kriisi on veel ettevõtjaid?

13. veebruar 2009, 11:09

Riigi ja ettevõtjate koostööst sõltub, kas
pärast majanduskriisi lõppu on alles piisavalt ettevõtliku vaimuga inimesi,
ütles tööandjate keskliidu juht Enn Veskimägi majandusfoorumit "Tuulelohe
lend 2009" avades.

Veskimägi märkis, et tööandjad on järjepidevalt hoiatanud nii avalikkust kui riigimehi majanduse ülekuumenemisega kaasnevate ohtude eest. "Täna ei ole aeg vanade arvete klaarimiseks. Riik ja ettevõtjad peavad jõudma kokku leppele, kuidas kriisist koos välja tulla," rõhutas ta.

Tööandjate keskliidu juhi kinnitusel on sel aastal paratamatuseks, et töötasud erasektoris langevad vähemalt 15 %. Ees ootavad ellujäämiseks väga valulikud reformid, nüüd on riigi kord samad sammud teha, ütles Veskimägi. Ajal, mil töötute arv jõuab 100 000 inimeseni, on lubamatu pensionite ja avaliku sektori – sh õpetajate, politseinike ning päästetöötajate – palgatõus, lisas ta.

"Jutt õhukesest riigist on poliitikute poolt käibele lastud müüt," nentis Veskimägi. Ta tuletas, meelde, et kuigi kaheksa miljardit riigi eelarvest on tänaseks kärbitud, on teine pool eelarvemiinuse lahendamiseks veel ees.

"Kui ettevõtjad on harjunud sellega, et nad peavad edasi tegutsema ja hakkama saama ka siis, kui kasum võib olla miinusmärgiga, siis seda sama tahaks nüüd õpetada ka riigile," rääkis Veskimägi. Tema sõnul on tänane läbiv küsimus, kes süütab valguse tunneli lõpus – kas riik, ettevõtjad või rahvusvaheline valuutafond IMF.

"Lootkem siis, et valguse süttides on meie ümber piisavalt neid, kelle ettevõtmise vaim pole veel kadunud," lisas Veskimägi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. February 2009, 11:19
Otsi:

Ava täpsem otsing