Savisaar: meie president ei ole kummitempel

Kärt Blumberg 22. veebruar 2009, 14:30

Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees
Edgar Savisaar loodab, et president jätab välja kuulutamata riigikogus vastu
võetud soolise võrdõiguslikkuse seaduse jt seaduste muutmise seaduse, mis keelab
muu hulgas linnaosade kaotamise valimisaastal.

Savisaar rääkis Vikerraadio "Jutusaates", et Tallinnas läbi viidava haldusreformi üheks tulemuseks on ka "häälte õiglane käsitlus, et iga inimese häälel oleks võrdne kaal", vahendas ERR Uudised.

"Ja kui Reinsalu (riigikogu Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni liige Urmas Reinsalu - toim) tõesti ühes telesaates mõni päev tagasi ütles välja, et jah, vaadake, kui kõik hääled on võrdsed, siis tulebki välja, et Keskerakond saab enamuse - eks ta nii ongi ja seda kardetaksegi ja sellepärast kogu see kahetsusväärne rabelemine," rääkis Tallinna linnapea.

Savisaare sõnul kompromiteerib 19. veebruaril riigikogus vastu võetud soolise võrdõiguslikkuse seaduse jt seaduste muutmise seadus Eesti juriste ja seadusandlust, mistõttu loodab ta, et vastuvõetud seadusel pikka tulevikku ei ole.

"Sest et ega meie president ei ole ka mingi kummitempel Urmas Reinsalu kätes, ja ma arvan, et ta kaalub väga põhjalikult, kas ta ikka kuulutab välja sellised seadusemuudatused, mis on selges vastuolus põhiseadusega ja veel mitmete Eesti seadustega," lisast ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. February 2009, 17:23
Otsi:

Ava täpsem otsing