Arvamus: Padar on inimene

06. märts 2009, 08:34

Hakka või arvama, et rahandusminister,
sotside esinumbrina Euroopa Parlamenti kandideeriv Ivari Padar tekitas
teadlikult endale maksuvõla, et selle (ja selle likvideerimise) kaudu näidata
rahvale, et ka tema on inimene.

Rahandusminister näitas, et talle pole võõras miski inimlik pahe, ka mitte maksudega jänni jäämine. Ilma igasuguse irooniata, mulle meeldis Padari jutt, mida ta rääkis talle 50 000kroonist maksuvõlga meelde tuletanud Äripäeva ajakirjanikule.

Ja mida ta loetud minutid hiljem ise tagasi helistades võla likvideerimisest teavitades lausus: "Ega ma end õigusta! Pätt on pätt! Maksuamet kohtleb kõiki võrdselt ja õigesti teeb."

Padar näitas, et on inimene, kellele pole võõras mitte ükski inimlik pahe, ka mitte maksude tasumisega jänni jäämine. Inimene, kel võib selline asi meelestki minna.

Inimene meie keskelt, kel pole teinekord arvel äkki rahagi, et võlg maksuametile tasuda. Hoolimata maksuhalduri korduvatest meeldetuletustest. Inimene, kellega on lihtne samastuda paljudel, viimasel ajal üha enamatel inimestel. Inimene, kes tunnistab puhtsüdamlikult oma süüd, mitte ei hakka kedagi teist altarile tooma.

Lisaks veel, et maksuvõlg on tekkinud sedavõrd armsast asjast nagu karja müügist ja ajanappuse tingis negatiivse lisaeelarve tegemine.

Arvan, et Padar teenis kogu juhtumiga plusspunkte. Ja poliitiku puhul konverteeruvad plusspunktid eriti valimisaastal üsna konkreetselt häälteks.

Sel nädalal näitas veel üks teinegi poliitik end rahvale inimlikust küljest: ajakirjanduslikku formaati töödeldud pildiga Keskerakonna liider Edgar Savisaar, kes naistepäeva puhul lõikelille hambus hoidis. Noh, maitseasi, kuid vähemalt on Savisaare meeskond püüdnud valijale läheneda.

IRLi juht Mart Laar ja Reformierakonna esimees Andrus Ansip sel nädalal oma lihtsakoelist lähedust valijaga ei näidanud. Ootame veel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2009, 10:25
Otsi:

Ava täpsem otsing