Keskpartei kahtlustab Eesti Ehitust kartelli sõlmimises

22. märts 2009, 11:46

Majandus-ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts räägib homme riigikogus keskerakondlaste arupärimisele vastates Eesti
kartellidest. Muuhulgas viidatakse arupärimises, et Toomas Lumanile kuuluv Eesti
Ehitus ehitab Tallinna Sadama objekte just tänu kartellikokkulepetele.

"19. veebruari Äripäeva veergudel tõstatus järjekordselt küsimus kartellikokkulepetest. Võisime lugeda, et lõpuks on valitsus näitamas initsiatiivi võitluseks kartellikokkulepetega. Loomulikult on initsiatiiv leidnud kohe ka vastaseid ettevõtjate hulgas. Kaubanduskoja juht Toomas Luman peab riigi kartellidevastast tegevust majanduskriisi tingimustes mõttetuks.

E-Piima juhataja Jaanus Murakas leiab, et hindade kujundamisel ei oma kartellilepped Eestis mingit olulist mõju. Samas teatab Konkurentsiameti järelvalveosakonna juhataja Juhan Põldroos, et Konkurentsiameti jaoks on kartellide vastane võitlus prioriteediks ja eelkõige viimaste aastate jooksul on aktiivselt kriminaalmenetlusi läbi viidud. Kogemus näitab, et kartelle siiski Eestis on ja nendega tuleb tegeleda. Ka allakirjutanud on seisukohal, et kartellikokkulepped Eestis toimuvad, eriti toimusid need väidetavalt ehituses ehitustegevuse kõrgperioodil 2007. aastal.

Suuremad ehitusfirmad jagasid omavahel ära suuremad objektid kokkuleppeliselt, kus nad üksteist ei sega. Väidetavalt just tänu kartellikokkulepetele tegutseb AS Tallinna Sadama poolt tellitavatel objektidel peamiselt AS Eesti Ehitus. Allakirjutanud on ka veendumusel, et kartellikokkulepete vastane võitlus ei ole olnud tänaseni piisavalt tõhus ja on toimunud kaootiliselt," seisab keskerakondlaste arupärimises.

Riigikogulased küsivad minister Partsilt, kas viimane on rahul tänase võitlusega kartellide vastu. Kas Parts üldse peab kartellikokkuleppeid Eestis probleemiks?

Lõppeks pärivad keskparteilased, las Parts usub nn leebusprogrammi või peab seda vaid ühekordseks, kasutuks kampaaniaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. March 2009, 18:55
Otsi:

Ava täpsem otsing