Noore Pihela firma pankrot jätab pärnakad messideta

08. aprill 2009, 10:49

Igor Pihela enam kui viie miljoni kroonise
kohustustekoormaga ettevõte OÜ Eesti Expo lõpetas tegevuse, jättes
pärnakad sel aastal ilma kevadisest kodu- ja sisustusmessist ning sügiseti
toimunud ehitusmessist.

3. märtsi seisuga oli Eesti Expol vara hinnanguliselt 32 000 krooni väärtuses, ent sissenõutavate kohustuste kogusumma ulatub 5,4 miljoni kroonini, kirjutab Pärnu Postimees. Eilse seisuga oli Eesti Expo maksuvõlg 373 066 krooni, millele lisanduvad viivised summas 14 945 krooni ning inkasso- ja muude erafirmade nõuded.

Eesti Expoga ei õnnestunud lehel eilse päeva jooksul ühendust saada, sest firma telefoninumbrid on suletud, omanike kontaktandmeid ei osanud öelda kunagised ettevõtte töötajadki.

Veel septembris kommenteeris Eesti Expo üks omanikest Igor Pihela juunior Äripäevale, et võlgadega tegeletakse ja need saavad lahendatud järgnevate nädalate jooksul. Võlgade tekkepõhjuseks nimetas ta majanduse jahenemise, mis mõjub Eesti Expole niisamuti, nagu ka kõikidele teistele firmadele. "Põhjuseks see, et on suvine aeg ja suvel ei toimu ju midagi. Meil just hakkas hooaeg peale ja nüüd saamegi ree peale tagasi," ütles Pihela toona. "Kuuldused meie surmast on liialdatud," lisas ta.

Eesti Expo korraldas neljal eelneval aastal aprillikuus messi "Pärnu kodu ja aed" ning septembris messi "Pärnu ehitus". Mõlemaid külastas igal korral 12 000-15 000 huvilist, kuid 2008. aastal hakkas messieksponentide arv vähenema. Tallinnas korraldas Eesti Expo Logistikamessi.

Eesti Expo käive oli 2006. aastal 5,9 miljonit krooni ja kasum 520 000 krooni. Aasta hiljem jäädi 14,8miljonilise käibe juures 864 000 krooniga kahjumisse.

Eesti Expo omanikud olid tänavu jaanuarini 60% ulatuses Igor Pihela juunior ning 40% ulatuses Risto Meigas. Praegu on firma omanikuks märgitud OÜ Likvidaator. Pihela juuniorile kuulub ka kolmandik mullu novembris asutatud OÜst Premium Inkasso, samuti on ta koos Meigasega kaubandusfirma OÜ Expo Holding juhatuse liige. Igor Pihela seeniorile kuulub 94% ASist Eesti Näitused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2009, 10:56
Otsi:

Ava täpsem otsing