Moody's võib langetada Swedbank Eesti reitingut

27. aprill 2009, 20:12

Reitinguagentuur Moody's teatas täna, et
võttis Swedbank Eesti reitingu vaatluse alla võimalikuks langetamiseks.

Sammu tingis panga kasumlikkuse ja varade kvaliteedi kiire langus, mis on oluliselt tõsisem kui Moody's seni eeldanud oli. Agentuur märgib, et langus on olnud järsem kui see, millega arvestati viimati veebruaris panga reitingut hinnates.

Swedbank AB Baltic Banking (kuhu kuulub ka Swedbank Eesti) sai selle aasta esimeses kvartalis 2,9 miljardit Rootsi krooni kahjumit, võrreldes 1,2 miljardi Rootsi krooni suuruse kasumiga läinud aasta esimeses kvartalis. Languse taga oli peamiselt reservide suurendamine võimalike laenukahjumite katteks. Esimeses kvartalis kasvasid need 4,2 miljardile Rootsi kroonile, võrreldes 173 miljoni krooniga läinud aasta esimeses kvartalis.

Samas vähenesid koos laenumahtude vähenemisega panga tulud - intressitulu vähenes aasta baasil 11% ja teenustasutulu 15% (kohalikus valuutas).

Viivislaenude osakaal kasvas märtsi lõpus 4,9%le aasta alguse 2,3 protsendilt. Kõrgeim oli näitaja Lätis, 8,5%. Järgnesid Leedu 3,6% ja Eesti 2,5%ga.

Moody's plaanib keskendada tähelepanu sellele, kui palju on pangal kapitali võimalike laenukahjumite katteks, võttes aluseks agentuuri uue riskistsenaariumi. Samuti tuluprognoosidele, olukorras, kus suured laenukahjumite reservid jäävad õõnestama panga kasumlikkust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. April 2009, 20:14
Otsi:

Ava täpsem otsing