Carmen Kassi osalusega firma pankrot selgub jaanipäevaks

10. juuni 2009, 13:40

Supermodell Carmen Kassile ja Q Varaga
seotud Jürgen Järvikule kuuluva Novaator Investi pankroti algatamise kohta
teeb kohus otsuse teatavaks 22. juunil.

Täna toimunud teisel kohtuistungil teatas kohtunik, et otsuse GILD Fund Managementi nõude Novaator Investi pankroti algatamise kohta teeb kohus 22. juunil.

Eelmise kohtuistungi lõpus tegi kohtunik Tiia Mõtsnik ettepaneku, et pooled räägiksid läbi ja läheksid kompromissile, millele toona andis oma nõusoleku Jürgen Järvik, kes selle kinnituseks kostis, et kõik on võimalik.

“Kas olete ka reaalselt püüdnud läbi rääkida,“ küsis kohtunik tänast kohtuistungit sisse juhatades ja vaadates Järvikule otsa. „Teie ju olite ju eelmine kord nõus läbi rääkima,“ lisas ta.

„Minuga ei ole küll keegi läbirääkimisi pidanud,“ vastas Järvik. GILDi esindaja, riskikapitalifondi Arbitrage nõukogu liige Joel Aasmäe aga märkis, et tema ei näidanud eelmisel korral üles valmidust läbirääkimisteks. „Mina ei välistanud,“ ütles Aasmäe, pidades silmas, et tema ei pidanud tõenäoliseks kompromissile minekut.

Seekord lasus põhiraskus GILD Fund Managementi nõukogu liikmel Matti Laarmal, kes GILDi poolsed seisukohad ja selgitused kohtunikule ette kandis. Eelmine kord tegi seda teine nõukogu liige Birgit Punison. Aasmäe aga istus pea käte vahel ja kuulas, öeldes vaid aega-ajalt mõningaid repliike selgituseks või täienduseks.

Jürgen Järviku ihuadvokaat Paavo Koch nentis omapoolseid seisukohti ette kandes, et ka kogenud juristil on keeruline aru saada GILDi ja Novaator Investi ning nendega seotud osapoolte omavahelistest suhetest. „Tõsine sasipundar on see materjal,“ ütles ta. Kochi hinnangul ei ole sel vaidlusel midagi pankrotimenetlusega pistmist, vaid tegemist on suureulatusliku kohtuvaidlusega.

Laarma nõustus osaliselt Kochiga, öeldes, et tema hinnangul on järgnevaks kümneks aastaks küllaldaselt kohtuvaidlusi, ja väga viljakaid.

GILD Fund Management nõuab riskikapitalifondi GILD Arbitrage´i nimel Novaator Investi pankrotimenetluse algatamist ja pankroti väljakuulutamist, kuna antud ettevõte on jätnud tasumata ligi 1,4 miljoni eurot 2 miljoni euro suurusest nõudest. Nõue tuleneb 23. septembril 2008. sõlmitud nõude loovutamise lepingust, millega GILD Fund Management annab Novaator Investile osaliselt üle GILD Fund Managementi ja SLProductionsi laenulepingust tuleneva nõude.

Nimetatud nõude loovutamise lepingus võttis GILD kohustuse võõrandada SLP vastu olevast nõudest 2 miljoni euro suurune osa Novaator Investile, seejuures ei kohustunud GILD nõude võõrandamisel Novaatorile üle andma laenulepingutest tulenevate kohustuste täitmiseks GILDi kasuks seatud tagatisi.

Novaator Invest muidugi ei nõustu GILDi seisukohtadega ja samuti ei ole nende hinnangul ka alust pankrotimenetluse algatamiseks.

Eile teatas Harju Maakohtu pressiesindaja, et lähipäevadel peaks tulema ka kohtuotsus Q Vara saneerimismenetluse algatamise kohta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. June 2009, 14:22
Otsi:

Ava täpsem otsing