Kohus ei kuulutanud Järviku ja Kassi firma pankrotti välja

22. juuni 2009, 14:04

Harju maakohus jättis AS Gild Fund
Managemendi avalduse OÜ Novaator Investi pankrotimenetluse algatamiseks ja
pankroti väljakuulutamiseks rahuldamata.

Menetluskulud jäeti täies ulatuses AS Gild Fund Managemendi kanda, teatas kohtu pressiesindaja.

Määrusele võib kohtu esindaja sõnul esitada määruskaebuse pankrotiavalduse esitanud võlausaldaja Tallinna Ringkonnakohtule Harju Maakohtu kaudu 15 päeva jooksul alates määruse kättetoimetamisest, kuid mitte hiljem kui viie kuu möödumisel määruse tegemisest.

Kohus leidis, et käesoleval juhul vaidleb võlgnik põhjendatult pankrotiavaldusele vastu.

Kohus on seisukohal, et vaidlusaluses asjas pooltevaheliste õigussuhete hindamiseks vajalike faktiliste asjaolude tuvastamine ja tõendite hindamine ületaks piirid, milles pooltevahelisi vaidlussuhteid on võimalik hinnata pankrotiavalduse menetlemisel ja vaidlus nõude üle tuleb lahendada hagimenetluses.

GILD Fund Management nõudis riskikapitalifondi GILD Arbitrage´i nimel supermodell Carmen Kassile ja Q Varaga seotud Jürgen Järvikule kuuluva Novaator Investi pankrotimenetluse algatamist ja pankroti väljakuulutamist, kuna antud ettevõte on jätnud tasumata ligi 1,4 miljoni eurot 2 miljoni euro suurusest nõudest, kirjutas Äripäev 10.juunil. Nõue tulenes 23. septembril 2008. sõlmitud nõude loovutamise lepingust, millega GILD Fund Management andis Novaator Investile osaliselt üle GILD Fund Managementi ja SLProductionsi laenulepingust tuleneva nõude.

Nimetatud nõude loovutamise lepingus võttis GILD kohustuse võõrandada SLP vastu olevast nõudest 2 miljoni euro suurune osa Novaator Investile, seejuures ei kohustunud GILD nõude võõrandamisel Novaatorile üle andma laenulepingutest tulenevate kohustuste täitmiseks GILDi kasuks seatud tagatisi.

Võlausaldaja esindaja Tõnno Vähi sõnul ei ole tal võimalik veel selle kohtuotsuse kohta kommentaari anda. "Mina ei otsusta neid asju üksinda. Ma ei saa seda kommenteerida veel," märkis Vähk.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. June 2009, 15:47
Otsi:

Ava täpsem otsing