Sutt: prognoose pole vaja ümber teha

16. juuni 2009, 13:28

Majanduse areng vastab meie prognoosidele –
erinevused pole nii suured, et peaks prognoose ümber tegema, kuid määramatus on
endiselt suur, ütles Eesti Panga asepresident Andres Sutt.

Sutt rääkis tänasel Eesti Panga pressikonverentsil, et viimased nädalad on näidanud optimistlikke märke ning näeme, et maailma majandusel läheb paremini. Pessimism tarbimises ja investeerimises on vähenenud, kuid numbrid on siiski veel teised.

"Reaalmajanduses ei ole veel ilmnenud olulisi paranemismärke. Majandusaktiivsus on ühtmoodi nõrk kogu Euroopas," sõnas Sutt. Tööstustoodang näitab endiselt kahanemise märke, lisas ta.

"Majanduse areng vastab prognoosidele. Erinevused pole nii suured, et peaks prognoose ümber tegema, kuid määramatus on endiselt suur. Kui maailma majandus oluliselt nõrgem, kui eeldasime, siis mõjutab see ka Eestit," rääkis ta.

Eesti Panga president Andres Lipstok ütles, et Eesti finantssektoris on piisavad puhvrid ning meie haavatavus on tunduvalt vähenenud tänu puhvritele. "Meie finantssektor on tugevalt seotud Põhjamaadega ning oleme suhteliselt kenasti suutnud nende huve presenteerida ja kaitsta," sõnas Lipstok.

Lipstoki sõnul on inflatsioonikriteeriumi täitmisest räägitud pikka aega, kuid nüüd on see teoks saamas. "2009. aasta lõpu poole oktoobris-novembris peaks olema inflatsioonikriteeriumi täitumine reaalne," rääkis Lipstok. Ta lisas, et isegi kui nafta hind tõuseb, peaksime säilitama inflatsioonikriteeriumi positiivse väljavaate, kuna hinnad on paljudes valdkondades langenud.

Lipstok sõnas, et lisaeelarve ning sellega seotud seadused parandavad oluliselt riigieelarve positsiooni, kuid eelarve tasakaalustamist tuleb jätkata. "Oleme teinud suure töö riigi päästmiseks ja jätkusuutliku majanduse arenguks. Riigieelarve on ambitsioonikas, kuid ainult ambitsioonikad eesmärgid annavad häid tulemusi," ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. June 2009, 20:12
Otsi:

Ava täpsem otsing