Meditsiinis valitseb endiselt tööjõupuudus

Ketlin Beljaev 17. juuni 2009, 00:00

Siiski leidub erandeid. Näiteks lööb CV Keskuse portaalis laineid Ida-Tallinna Keskhaigla pakutav lahanguabilise koht. Töökohale, kus tuleb lahang ette valmistada, pärast protseduuri surnut korrastada ning ruumid korda teha, oli 5. juuni seisuga kandidaate 200 ringis. Kuulutuse oli avanud koguni 5000 huvilist.

"See on uskumatu," kommenteeris Ida-Tallinna Keskhaigla patoloogiakeskuse juhataja Eero Semjonov tungi lahanguabilise kohale. Ta pakkus, et aasta aega tagasi poleks sellele haruldasele ametikohale ühtegi kandidaati tulnud. Eestis on tegevaid lahanguabilisi 13. "See mass näitab, et inimesed on totaalselt meeleheitel," lausus Semjonov.

CV Keskuse ärijuht Kadri Johanson ütles, et populaarsuse põhjuseks on kahtlemata erialase hariduse nõude puudumine - see tuleb ainult kasuks. Semjonovi sõnul on saabunud CVde põhjal valik lai: üliõpilastest väliskodanikeni, transporditöölistest õppejõududeni. Üldpildis on konkursid meditsiinis teiste valdkondadega võrreldes vähem tihedad. Nii kandideeris CV Keskuse andmetel tänavu märtsis kaubandussektoris ühele töökohale keskmiselt 135 inimest, tervishoius kõigest 10.

Meditsiinialased tööpakkumised on Johansoni sõnul ka ainsad, millel on oht lõppeda null kandidaadiga. "Pigem on meditsiinis endiselt töötajate puudus, eriti mis puudutab spetsialiste maapiirkondades. Tihti on kuulda, kuidas töötajaid üritatakse üle meelitada," rääkis Johanson.

CV-Online'i turundusjuht Raimo Matvere ütles, et ka nende portaalis püsib tervishoiu tööpakkumiste hulk stabiilne. Meedikute hulgas ei ole CVde lisamise ja uuendamise tempo viimase kuue kuu arvestuses oluliselt kasvanud.

Nagu iga reeglit, kinnitab sedagi erand - viimase kolme kuuga on CV-Online'i portaalis märgatavalt suurenenud õdede aktiivsus. Õdedele on aga Matvere sõnul üha vähem tööd pakkuda.

Ka Tallinna ja Tartusse on keerulisem tööd leida. "Viimasel ajal kuulutavad suured haiglad, nagu TÜ Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla, harva," märkis Matvere.

Tõepoolest - kliinikum otsis oma kodulehe kaudu vaid valvurit ja lastekliiniku õde. Portaalis Töö24 olid juuni esimeses pooles aktiivsed pakkumised arstidele ainult Jõhvi, Haapsallu ja Lääne-Virumaale.

Portaali Töö24 registreerija Meelis Antsov märkis, et tervishoiuvaldkonnas on neil üleval 23 pakkumist, aga tööotsimisi selles vallas nende saidil ei olegi.

"Meie järeldus on selline, et tervishoius on tööotsijad veel suhteliselt laisad ja nad ei vaevu oma kuulutust lisama," sõnas Antsov.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing