Meditsiinis valitseb endiselt tööjõupuudus

17. juuni 2009, 07:48

Kolmest tööportaalist kinnitati, et
tervishoiusektoris on pakkumine kõige stabiilsem, huvi vabade kohtade vastu aga
leige nagu keris Kiire saunaskäigu ajal.

Siiski leidub erandeid. Näiteks lööb CV Keskuse portaalis laineid Ida-Tallinna Keskhaigla pakutav lahanguabilise koht. Töökohale, kus tuleb lahang ette valmistada, pärast protseduuri surnut korrastada ning ruumid korda teha, oli 5. juuni seisuga kandidaate 200 ringis. Kuulutuse oli avanud koguni 5000 huvilist.

"See on uskumatu," kommenteeris Ida-Tallinna Keskhaigla patoloogiakeskuse juhataja Eero Semjonov tungi lahanguabilise kohale. Ta pakkus, et aasta aega tagasi poleks sellele haruldasele ametikohale ühtegi kandidaati tulnud. Eestis on tegevaid lahanguabilisi 13. "See mass näitab, et inimesed on totaalselt meeleheitel," lausus Semjonov.

Tervishoidu tunglemist ei ole
CV Keskuse ärijuht Kadri Johanson ütles, et populaarsuse põhjuseks on kahtlemata erialase hariduse nõude puudumine - see tuleb ainult kasuks. Semjonovi sõnul on saabunud CVde põhjal valik lai: üliõpilastest väliskodanikeni, transporditöölistest õppejõududeni. Üldpildis on konkursid meditsiinis teiste valdkondadega võrreldes vähem tihedad. Nii kandideeris CV Keskuse andmetel tänavu märtsis kaubandussektoris ühele töökohale keskmiselt 135 inimest, tervishoius kõigest 10.

number
200 kandidaati oli 5. juuni seisuga lahanguabilise kohale, kuulutuse oli avanud koguni 5000 huvilist.

Meditsiinialased tööpakkumised on Johansoni sõnul ka ainsad, millel on oht lõppeda null kandidaadiga. "Pigem on meditsiinis endiselt töötajate puudus, eriti mis puudutab spetsialiste maapiirkondades. Tihti on kuulda, kuidas töötajaid üritatakse üle meelitada," rääkis Johanson.

Suurtes linnades kohad täidetud
CV-Online'i turundusjuht Raimo Matvere ütles, et ka nende portaalis püsib tervishoiu tööpakkumiste hulk stabiilne. Meedikute hulgas ei ole CVde lisamise ja uuendamise tempo viimase kuue kuu arvestuses oluliselt kasvanud.

Nagu iga reeglit, kinnitab sedagi erand - viimase kolme kuuga on CV-Online'i portaalis märgatavalt suurenenud õdede aktiivsus. Õdedele on aga Matvere sõnul üha vähem tööd pakkuda.

Ka Tallinna ja Tartusse on keerulisem tööd leida. "Viimasel ajal kuulutavad suured haiglad, nagu TÜ Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla, harva," märkis Matvere.

Tõepoolest - kliinikum otsis oma kodulehe kaudu vaid valvurit ja lastekliiniku õde. Portaalis Töö24 olid juuni esimeses pooles aktiivsed pakkumised arstidele ainult Jõhvi, Haapsallu ja Lääne-Virumaale.

Portaali Töö24 registreerija Meelis Antsov märkis, et tervishoiuvaldkonnas on neil üleval 23 pakkumist, aga tööotsimisi selles vallas nende saidil ei olegi.

"Meie järeldus on selline, et tervishoius on tööotsijad veel suhteliselt laisad ja nad ei vaevu oma kuulutust lisama," sõnas Antsov.

taust
Tööpakkujate esikolmik

Aluseks võetud haiglad, kellel oli 2009. a juuni esimeses pooles kõige rohkem töökohti pakkuda
1. Ida-Viru Keskhaigla kuulutas CV Keskuses välja konkursi 20 ametikoha täitmiseks. Enamasti on otsitavateks erialaarstid. Tööd leiaksid seal teiste seas anestesioloog, erakorralise meditsiini arst, günekoloog, kardioloog, kirurg, laboriarst, nefroloog, oftalmoloog, otorinolarüngoloog, patoloog, radioloog, reumatoloog, stomatoloog ning uroloog.
2. Narva Haiglal on pakkuda 11 töökohta. Tööd saaks 8 erialaarsti: anestesioloog, kiirabiarst, erakorralise meditsiini arst, ortopeed, kirurg, naistearst, radioloog, oftalmoloog ning neuroloog.
3. Viljandi Haigla otsib otorinolarüngoloogi, reumatoloogi, pulmonoloogi, günekoloogi, psühhiaatrit, radioloogi, erakorralise meditsiini arsti ning kahte õde: radioloogiatehnikut ja anesteesiaõde. Vajadus eriarstide järele kerkis tänavu märtsis.
Allikas: CV Keskus 8. juuni seisuga

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2009, 07:48
Otsi:

Ava täpsem otsing