Venemaa mõistis Berezovski 13 aastaks türmi

27. juuni 2009, 10:56

Moskva oblasti Krasnogorski linnakohus
mõistis miljardär Boriss Berezovski tagaselja 13 aastaks vangi. Riigiprokuratuur
kavatseb Suurbritannialt taas vastutuse eest plehku pannud Berezovski
väljaandmist nõuda.

Reedel rahuldas kohus kriminaalasja raames Samaara oblasti hagi AvtoVAZi endise juhi Berezovski ja tema äripartneri LogoVAZi endise juhi Juli Dubovi vastu, keda süüdistati 58 miljoni rubla varastamises. Kohus mõistis abilise üheksaks aastaks vangi, kirjutas Interfaks. Varastatud raha tuleb välismaal redutavatel ärimeestel Samaara oblastile välja maksta solidaarselt.

Berezovski mõisteti süüdi pettuses ja rahapesus. Kuna ühes asjas määrati karistuseks 11 aastat vanglat ja teises kuus aastat, kujunes lõplikuks karistuseks 13 aastat türmi.

Ettevõtjatele määratud advokaadid lubasid kohtuotsuse edasi kaevata. Selleks on neil aega 10 päeva.
Riikliku süüdistaja Dmitri Linski sõnul teeb prokuratuur kõik endast oleneva, et pakku läinud ärimehed kodumaale karistust kandma tuua.

Prokuröri sõnul olid ajad, mil Berezovski tundis end kui Kristuse kaitse all, karistamatuna ega muretsenud oma kuriteojälgede peitmise pärast. Linski ütles, et loeb Berezovskit ja tema äripartnerit kohtu eest jooksus olevaiks.

Berezovskile määratud advokaat Valeri Dronin teatas samas, et peab karistust seadusevastaseks, mis kuulub muutmisele. Vastates Interfaksi küsimusele otsekontakti kohta Berezovskiga ütles Dronin, et tal pole oligarhi endaga mingisugust sidet. Vastavalt kokkuleppele võtab ta ühendust tema advokaatidega ja teeb, nagu need soovivad. „Kui on soov edasi kaevata, kaebame,“ lisas kaitsja.

Berezovski ja Dubov sõlmisid 1994. aastal lepingu, et AvtoVAZ müüb LogoVAZile 20 000 sõiduautot nende äraviimise hetkel, seejuures ei määratud lepingus ettemaksu.

Uurimise käigus selgus, et 5560 tarnitud sõiduki eest AvtoVAZile ei makstud. Sõidukite müügist saadud raha eest ostis Berezovski erinevate telekompaniide ja ajakirja Ogonjok aktsiaid. Lisaks investeeriti autofirmast varastatud raha elamuehitusse.

Praegu elab 2003. aastal Suurbritannialt põgeniku staatuse saanud Berezovski Inglismaal. Alates sellest ajast nõuab Venemaa riigiprokuratuur ka Berezovski väljaandmist. Mees on tagaselja süüdi mõistetud ka 215 miljoni rubla varastamises lennukompaniist Aeroflot.

Berezovski peaks karistust kandma üldrežiimiga koloonias ja karistus hakkaks jooksma alates tema tegelikust kinnipidamisest. Ärimehe tegevuse uurimiseks on algatatud veel mitmeid kriminaalasju. Berezovski ise on teatanud, et pole midagi keelatut teinud ning peab süüdistusi poliitiliseks farsiks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. June 2009, 11:59
Otsi:

Ava täpsem otsing