Pevkur: tööandja peab mõistma sotsiaalset vastutust

09. juuli 2009, 14:38

Tööandjad peavad mõistma sotsiaalset
vastutust kriisist väljumiseks ja võimalusel kasutama erinevaid võimalusi
töökohtade säilitamiseks, ütles sotsiaalminister Hanno Pevkur.

8.-9. juulil Rootsis toimunud mitteametliku Euroopa töö- ja sotsiaalministrite kohtumise põhiteema oli olukord tööturul majanduskriisi ajal. Ministrid arutasid, kuidas leevendada majandus- ja finantskriisi mõjusid ja kasvatada ligipääsu tööturule läbi tulemuslike tööturureformide ning aktiivse sotsiaalpoliitika.

Kohtumisel tõdesid osalejad, et majanduskriisi oludes on töötus suurenenud dramaatiliselt ja ennustuste järgi kasvab veel. Praeguste arvestuste kohaselt on järgmisel aastal Euroopa Liidu keskmine tööpuudus 11%.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on väga oluline leida mõistlik tasakaal tööturu ja sotsiaalkaitse vahel. "Praegu on terav nõudlus töökohtade järele, ning kõik peavad pingutama, et luua uusi töökohti. Oluline on tööandjad ja tööotsijad kokku viia. Kutsun kõiki kohalikke omavalitsusi korraldama sarnaseid töömesse, nagu toimus juunikuus," rääkis ta.

Samuti peavad tööandjad mõistma sotsiaalset vastutust kriisist väljumiseks ja võimalusel kasutama erinevaid võimalusi töökohtade säilitamiseks, lisas minister. "Ka Harvardi ülikooli professor Richard Freeman rõhutas oma ettekandes vajadust näiteks jagada töökohti koondamiste asemel," lisas Pevkur.

ELi eesistuja Rootsi prioriteet tööpoliitika vallas on suurendada tööturu kaasatust ja vältida tööturult väljajäämist. Igaüks peab saama võimaluse panustada tööturul võimetekohaselt. Tööturult väljalangemise vältimise kõrval tuleb ka täna tegeleda nendega, kes ei ole tööturul aktiivsed tervise või puude tõttu ning luua teenuseid, mis aitaksid tööd leida ja hoida, teatas sotsiaalministeerium.

Euroliidu ministrite sõnul ei tohi tänases olukorras keskenduda ainult kriisiga tegelemisele, vaid silmas tuleb pidada pikaajalisi eesmärke Lissaboni strateegia ajaraamist ja eesmärkidest lähtuvalt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. July 2009, 18:16
Otsi:

Ava täpsem otsing