Allahindlused närisid Viru keskuse käibe väiksemaks

ÄP praktikant 16. juuli 2009, 17:17

Viru keskuse eelmise poolaasta külastajate
ja ostude arv jäi samaväärseks eelmise aasta näitajatega, kuid käive kahanes 19
protsenti.

Viru keskuses müüdi poolaasta jooksul 814 miljoni krooni eest kaupu ja ostude arv jäi eelmise aasta tasemele. Viru keskuse juhatuse liikme Ants Vasara sõnul on käibe languse põhjuseks keskmise ostusumma vähenemine. Selle on ühelt poolt tinginud ostjate säästlik tarbimine ja teisalt suured allahindlused.

„Pidevad allahindlused on loonud turul situatsiooni, kus tarbija on harjunud väga soodsate hindadega ja ilma allahindluste või sooduspakkumiseta kaupu on poodidel pea võimatu müüa,“ tõdes Vasar.

Vasara sõnul mõjutas sel kevadel Viru keskuse tegevust ja käivet ka mitmete uute ja oluliste esinduste tulek keskusesse, mille käigus oli osa kauplusi ümberehitamiseks ja sisustamiseks suletud.

„See aasta on keskuse jaoks uuenemise mõttes oluline, sest keskusesse on lisandunud mitmeid uusi kaubamärke, mis on lisandväärtuseks meie klientidele,“ märkis Vasar.

Viru keskust külastas aasta esimese kuue kuu jooksul 5,2 miljonit inimest, sooritades 4,7 miljonit ostu. Vasara sõnul on need näitajad rahuldavad, kuna poolaasta tulemuste kohaselt sooritas ostu keskmiselt 90% külastanutest ning olulist külastatavuse vähenemist pole märgata,“ rääkis Vasar.

.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2009, 15:00
Otsi:

Ava täpsem otsing