Kriisi õppetunnid: Roben säilitab konservatiivset joont

16. juuli 2009, 10:59

Tegutseme ka headel aegadel
konservatiivselt, seetõttu on meil kriisis vähem kaotada ja näeme
pigem võimalusi turu võitmiseks, sõnas Merko Ehituse juhatuse esimees Tiit
Roben.

"Merko Ehitus on oma tegevuses olnud ka headel aegadel suhteliselt konservatiivne, mistõttu pole me tipphetkedel turu kasvust maksimumi võtnud," ütles Roben.

"Näitena võib siin tuua kinnisvara ümberhindamistega seotud teemad, stabiilse, kuid samas konservatiivse dividendipoliitika, hea likviidsuse, riskide maandamise eri riikide turgude vahel. Sellest tulenevalt on meil praegu ka vähem kaotada ja näeme pigem võimalusi turu võitmiseks," rääkis ta ettevõtte tegutsemisest kriisis.

Roben ütles, et kriisist rääkides on ootamatu olnud vast selle globaalne ulatus ja mõju. "Ehitusturg on praegu ooteseisus, ainsaks reaalseks tellijaks on avalik sektor. Kuigi ehitushinnad on langenud sajandivahetuse tasemele, ei soovi eratellijad ebakindlas seisus riske võtta ja neid võib mõista."

"Kuna pangad on oma laenupoliitikat tugevalt karmistanud, ei saaks enamik eratellijaid praegu ka pangast finantseerimist. Arvan, et kui Eesti majandus on selle kriisi üle elanud ja algab järgmine tõusulaine, siis on neid ettevõtteid, kes hoiavad konservatiivset joont, märksa rohkem," tõdes Roben.

"Kindlasti on omad järeldused teinud ka pangad ja ilmselt sõelutakse kliente, kellele pank kinnisvaraarenduseks laenu annab, erilise hoolega. See hoiab tulevikus turult eemale ebaprofessionaalsed, eelneva kogemuseta arendajad ja ehitajad, meie enda lokaalse kriisi sümbolid," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. July 2009, 14:45
Otsi:

Ava täpsem otsing