Pohlak: teleõiguste müügist edaspidi korralik tulu

17. august 2009, 11:14

Alates järgmisest valiktsüklist teenib
Eesti Jalgpalli Liit iga valiktsükli mängu pealt vastastest sõltumata
ligi sama palju kui omal ajal Inglismaaga mängu eest, rääkis liidu president
Aivar Pohlak.

Eesti-Brasiilia mängu näidati telerist enamikus maailma riikidest, samas ei teeninud siinne jalgpalli liit sellest sentigi. Nimelt oli Brasiilia alaliit oma maa jalgpalli sõpruskohtumiste teleõigused ise maha müünud.

Brasiiliaga mäng oli juubeliüritus Eesti jalgpalli 100. sünnipäeva puhul ja majandustulemuselt kahjumlik, märkis Pohlak. Ta lisas, et täpset summat ei oska praegu veel öelda, sest suur osa piletimüügist toimus viimastel päevadel enne mängu. "Samas oli tegevusplaan justnimelt selliselt üles ehitatud, sest teisiti poleks olnud lihtsalt võimalik," ütles Pohlak.

Mõistagi oleme mänguga rahul, Eesti sai nimekale vastasele vääriliselt vastu, mäng oli pingeline ja läks teisel poolajal ka üsna närviliseks, sest brasiillaste jaoks ei läinud asi sugugi nii libedalt kui nad esialgu olid arvanud, kommenteeris jalgpalli liidu president.

Seevastu Hispaania mängu teleõiguste eest teenis Eesti Jalgpalli Liit ca 25 miljonit krooni, lisaks piletitulu. Mõistagi olid sellel mängul ka kulud, ütles Pohlak ja lisas, et üldjuhul on majanduslikult kasulikud valikmängud suurte jalgpallimaadega, seda nii tele- kui ka piletitulu poole pealt.

"Samas suutsime enne ülemaailmset majanduslangust viia oma teleõiguste lepingu väga heale tasandile ja maandada riskid, mis maakeeli tähendab, et alates järgmisest valiktsüklist teenime iga valiktsükli pealt vastastest sõltumata ligikaudu sama palju kui omal ajal Inglismaaga mängu eest," selgitas Pohlak.

Tema sõnul on see väga oluline, sest nii saadakse oma tegevust pikaajaliselt ette plaanida ja arendada jalgpalli tervikuna, mis selle mängu üha laienevat tähendust arvestades suur asi kogu meie riigi ja rahva jaoks.

Samuti peab Pohlak tähtsaks alaliidu tugeva sportliku tulubaasi olemasolu, sest tänases majandusolukorras on mittetulundusühingute eksistents just rahanumbrite poole pealt muutunud keeruliseks ja vaid toetusrahadele ei ole tegevusplaani kuigi reaalne üle ehitada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. August 2009, 12:36
Otsi:

Ava täpsem otsing