Rahumaa poolitas nõude Kruuda vastu

18. august 2009, 16:34

Indrek Rahumaa suurosalusega Alta Foods
loovutas poole oma kuue miljoni euro ehk ligi 94 miljoni krooni suurusest
nõudest Oliver Kruuda ettevõte Luterma vastu OÜ-le Dalton Eesti.

Luterma sai OÜ Dalton Eesti esindajalt teate, millega informeeritakse Lutermat vaidlusaluse 6 miljoni euro suuruse nõude osalisest loovutamisest Alta Foodsi poolt.

Teate kohaselt on Otto Tammele kuuluv Dalton Eesti ja Alta Foods sõlminud nõude loovutamise lepingu, millega Alta Foods loovutas Dalton Eestile 50% oma Luterma vastu olevast tunnustamata nõudest, mille osas tegi Stockholmi Arbitraažiinstituudi vahekohus 20.07.2009 a. Alta Foodsi kasuks otsuse, teatas Luterma börsile.

Luterma kinnitab, et ettevõttel puudub kohustus täita Alta Foodsi või Dalton Eesti väidetavat nõuet, kuivõrd eelviidatud Stockholmi Arbitraažiinstituudi vahekohtu otsust pole Eestis tunnustatud ega täidetavaks tunnistatud ja otsus on kohtus vaidlustatud.

Luterma rõhutab, et Alta Foodsil ei ole Luterma vastu nõuet, mida Dalton Eestile loovutada. Nõude alusetusest on Luterma teavitanud ka Dalton Eestit.

Lutermal ei ole ametlikku informatsiooni Dalton Eesti või Dalton Eestiga seotud isikute ning Alta Foodsi ja Alta Foodsiga seotud isikute omavaheliste majanduslike suhete kohta, mistõttu on Lutermal raske hinnata Alta Foodsi tehtud loovutuse motiive. Lutermale ei ole edastatud ka väidetava nõude loovutuse aluseks olevaid lepinguid ega muid dokumente. Nõude loovutus iseenesest ei saa mõjutada Luterma kohustuste seisu, kuna loovutus tähendaks vastavas osas võlausaldaja asendumist, seisab Luterma börsiteates.

Luterma on varem juba teatanud, et vandeadvokaat Paul Varul koostas vahekohtu otsusele eriarvamuse, mis on vahekohtu menetluses tavatu ja mis Luterma hinnangul kinnitab, et käesolev otsus on problemaatiline ja selle täidetavus on vaieldav. Lisaks märgib Luterma, et vahekohtu 20.7.2009 a. otsuse tekstis on omakäeliselt ja ainuisikuliselt teinud mahakriipsutuse vahekohtu esimees, mis on samuti tavatu kohtuotsuste vormistamisel.

Dalton Eesti ainuomanik endine hoiupankur Otto Tamme on seotud Toomas Tooliga. Nimelt on ta Ekspressi andmetel Toolile kuuluva Läti ühe suurema piimakombinaadi Tukums Piens juhatuse liige.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. August 2009, 11:31
Otsi:

Ava täpsem otsing