Olari Taal sai mullu 54 mln krooni kahjumit

27. august 2009, 15:47

Olari Taali investeerimisega tegeleva firma
Eggera OÜ kahjum oli mullu 54 miljonit krooni, mis tuli peamiselt
investeeringute ümberhindlusest, seisab ettevõtte mulluses majandusaruandes.

Jaotamata kasumi jääk pärast kahjumi katmist oli 52,5 miljonit krooni. Aasta varem oli ettevõtte kahjum 337 050 krooni. Bilansimaht vähenes aasta varasemalt 121 miljonilt 53 miljonile kroonile.

Kui rahas hoidis Taal 2,8 miljonit krooni, siis lühiajaliste aktsiate ja muude väärtpaberite õiglane väärtus kokku oli 24,9 miljonit, mis on pea seitse miljonit vähem kui aasta tagasi. Pikaajaliste investeeringute all kajastatud muud aktsiad ja väärtpaberid olid eelmise aasta lõpus kokku 19,4 miljonit krooni.

Seoses projekti lõpetamisega müüdi eelmisel aastal 32% suurune osalus OÜs Brightsand. Osaluse bilansiline väärtus aasta alguses oli 39,1 miljonit krooni, ent müük toimus 16 300 krooniga, seisab aruandes.

Mullu andis Taal Eggera kaudu 6,8 miljonit krooni laenu ASile Eften Kinnisvara. Laen muudeti mitterahaliseks sissemakseks AS Eften Kinnisvara aktsiate eest. Laenude pealt arvestati intressi 141 330 krooni.

Eelmisel aastal anti laenu kokku 9,2 miljonit krooni. Laenu saadi tagasi 32,9 miljoni ulatuses. Juhatuse otsusega kanti maha kolm aegunud laenu summas 210 000 krooni.

Eggera OÜ tegeles läinud aastal olemasolevate investeerimisprojektide haldamise ning uute projektide otsimisega. Põhitegevusalaks on investeerimine võlakirjadesse, väärtpaberitesse jms finantsvahenditesse, valdusfirmade tegevus ning laenude andmine. Järgnevatel perioodidel on kavas põhitegevusalal jätkata ja otsida uusi investeerimiskõlbulikke äriprojekte.

Mullu veebruaris oli Taalil aktsiainvesteeringuid kohaliku börsi ettevõtetesse 4,8 miljoni krooni eest, ta omas Eesti Telekomi, Ekspress Grupi, Harju Elektri ja Tallinna Vee aktsiaid. Ka täna on ärimehel osalused nendes ettevõtetes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. August 2009, 15:47
Otsi:

Ava täpsem otsing