Rõivas: ettevõtjad saavad üleminekuperioodi

ÄP praktikant 31. august 2009, 17:07

Kui keegi ei jõudnud müügisaalis hindasid
muuta, silte välja vahetada ega jõudnud piisavalt kiiresti
käibemaksudeklaratsiooni esitada, siis sellistel puhkudel sätestatakse
ettevõtjatele üleminekuperiood, ütles riigikogu rahanduskomisjoni esimees Taavi
Rõivas täna esimese lugemise läbinud käibemaksu eelnõu kohta.

Ta lisas, et ettevõtjad ei pea eelnõu jõustudes kartma, et riik karistaks neid mingil viisil, kui käibemaksutõusuga seotud muudatuste tegemisega piisavalt kiiresti hakkama ei saadud.

Rõivase sõnul olid eelnõuga nõus Kaupmeeste Liit ja Tööandjate Liit. Ainukesena polnud eelnõuga päri Eesti Väike ja Keskmiste Ettevõtete Assotsiatsioon EVEA, kes soovib riigilt ettevõtjatele käibemaksutõusuga seotud kulutuste kompensatsiooni. „Nad justkui tahaksid kompensatsiooni, aga ei täpsusta, mida täpselt tuleks kompenseerida,“ lausus Rõivas.

Rõivas sõnul on eelnõuga nõus kõik suuremad ettevõtjad ja organisatsioonid. „Kahtlemata mõjutas käibemaksutõus kõige enam kaupmehi ja suuri jaemüügipoode,“ ütles Rõivas. Kuna suuremad edasimüüjad kuuluvad kõik Kaupmeeste Liitu ja ühendus oli eelnõuga päri, leidis Rõivas, et eelnõu jõustumine on üpris tõenäoline.

Käibemaksumääraga seotud eelnõu, mis välistab riigipoolsed karistused ettevõtjatele ja pehmendab järsu käibemaksutõusuga tekkinud probleeme teine lugemine on riigikogus juba homme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. August 2009, 18:32
Otsi:

Ava täpsem otsing