Rüütmanni Rõngu Aed müüs 8,4 miljoni eest võlakirju

10. september 2009, 10:54

Puuvilja- ja marjakasvatusega tegelev AS
Rõngu Aed andis välja 390 võlakirja, mille eest saadi 8,4 miljonit krooni.

Võlakirjad emiteeriti kaheksaprotsendise intressimääraga kaheks aastaks. Tegemist on varasema lunastamise võimalusega tagamata võlakirjadega. Ühe võlakirja väärtus on 21 748 krooni.

Kui veel mullu olid aktsiaseltsi juhatuse liikmed vennad Toomas ja Toivo Rüütmann, siis hetkel Toivo Rüütmann enam juhatuses pole. "Mina tegelen ainult tootmispoolega," teatas ta telefonis. Avalikkusega suhtleb tema sõnul vaid vend Toomas.

Eero Nõgene, kes on ASi Rõngu Aed suuromanik läbi enda firma Sterotek RVM OÜ kommentaari Äripäevale anda ei soovinud. "Kas alati peavad omanikud kommenteerima," küsis ta. Nõgene soovitas helistada juhatuse esimehele Toomas Rüütmannile. Kui Nõgene kuulis sõna võlakirjaemissioon, tegi ta vestlusele kiiresti lõpu, korrates, et ei soovi kommentaari anda ja katkestas kõne. Toomas Rüütmanni seni tabada ei ole õnnestunud.

Mullu augustis kirjutas Äripäev, et Toomas Rüütmann müüs TR Majade osaluse firmades Aabnet Holding, Grand Cavalier Investeeringud, Osaühing PNG ja Rõngu Aed. "Osalused on müüdud ärilistel eesmärkidel, sealhulgas laenude finantseerimise vajaduse tõttu ning kõik müügid on olnud kokkuvõttes turuhinnaga või üle selle, seega võib pidada neid edukateks," ütles Rüütmann toona.

2008. aastal sai Rõngu Aed 1,2 miljoni kroonise müügitulu juures 2,2 miljonit kahjumit. Kahjum oli tingitud sellest, et ilmastikutingimused ei lubanud saavutada planeeritud toodangu mahtu, samuti ei ole noored aiad veel saavutanud kandeküpsust, seisab mulluses majandusaruandes.

Lühiajalisi laenukohustusi oli ettevõttel 9,3 miljoni krooni eest ja pikaajalisi laenu- ja kapitalirendikohustusi 8,9 miljoni eest. Intressikulud moodustasid 1,5 miljonit krooni.

Stabiilse ja kvaliteetse saagi tagamiseks ning selle tulemuslikuks müügiks on järgnevatel aastatel jätkuvalt kavas investeerida uutesse agrotehnoloogiatesse – rekonstrueerida ja uuendada istandusi ning hoidlaid. Plaanis on täiendavalt palgata aianduse spetsialiste ja leida uusi turustuskanaleid, kirjutatakse aruandes.

2007. aasta lõpus omandas AS Rõngu Aed 100%se osaluse ettevõttes T T Õunaaiad OÜ. Mullune majandusaasta aruanne kajastab Rõngu Aia ja T T Õunaaia konsolideeritud finantstulemust. Et aruandeaastal vähenes tütarettevõtte omakapital alla poole osakapitalist, sõlmiti 11. juunil 2009 ühinemisleping T T Õunaaiad OÜ ja emaettevõtte AS Rõngu Aed vahel, seisab aruandes.

ASi Rõngu Aed aktsionärid:
Sterotek RVM OÜ (Eero Nõgene) 61,6%

Finter Bank Clients (Zürich, Šveits) 38,4%

Allikas: äriregister

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2009, 16:21
Otsi:

Ava täpsem otsing