Lepik jätnud vaatamata lubadustele aruanded esitamata

21. september 2009, 12:00

Eestis üks enim tsiteeritud majandus- ja
börsianalüütik Kristjan Lepik on jätnud vaatamata korduvatele lubadustele enda
ettevõtete mullused majandusaruanded äriregistrile esitamata.

Esimest korda tundis Äripäev Lepiku ettevõtete vastu huvi augusti algul. Toona vabandas Lepik aruannete õigeaegselt esitamata jätmist sellega, et raamatupidajad olid puhkusel, ning lubas augusti lõpuks puuduse likvideerida. Viimane lubadus oli antud eelmise nädala lõpuks.

Lepik saatis ennelõunal täpsustava e-kirja, kus teatas, et eelmise nädala lõpu seisuga sai ka aruanne valmis ning läheb täna äriregistrisse esitamisele.

"Kuna põhjuseks oli ühe Tark Investor tütarettevõtte ümberhindlus, siis seetõttu ei saanud Tark Investor aruannet ka esitada, enne kui sellega on korras. Kuna see protsess ei sõltunud minust, siis seetõttu ka venis. Pigem esitada korrektne versioon, kui sellega kiirustada. Ei näe, et sellega kedagi kahjustanud oleks," kirjutas Lepik pealeõunal e-kirjas.

Lepik kui juhatuse liige on 2007. a aruande kinnitanud 16.07. 2009 ehk üle aasta hiljem, kui ette nähtud.

Äriregistri andmetel kuulub Kristjan Lepikule neli firmat, millest kõige enam on tuntud investeerimisteenust pakkuv Tark Investor OÜ ja sellega seotud veebiportaal tarkinvestor.ee. 2007. a sai majandusaruande järgi nimetatud ettevõte 2,6 mln kroonise käibe juures 818 705 krooni kasumit. Kasum väärtpaberitest oli veidi üle 413 000 krooni.

Tark Investoris töötas 2007. a lõpu seisuga viis töötajat, kellele maksti töötasu kokku 349 000 krooni. Kuu keskmine töötasu ühe inimese kohta oli 5816 krooni. Juhatuse liikmetele ehk Lepikule endale aruande järgi tasu ei makstud.

2007. a asutatud ja Tark Investorile kuuluv tarkvaraalase nõustamisega ja tarkvara tarnimisega tegeleva BTS Tehnologies OÜ mullune majandusaruanne puudub.

Ainukesena on Lepik äriregistrile esitanud äri- ja juhtimisalast nõustamisteenust pakkuva Valparaisio Invest OÜ mulluse majandusaruande. Lepik kirjutab aruandes, et ettevõttel eelmisel aastal müügitulu ei olnud. Palgalisi töötajaid firmas ei olnud, samuti ei makstud juhatuse töötasusid.

Aruande järgi oli firmal käibevara 392 krooni ja mullune kahjum oli 240 krooni. Lühiajalisi laene oli 862 225 krooni. Eelmiste perioodide jaotamata kahjum kokku oli 901 593 krooni ja omakapital 861 833 krooniga miinuses. Tänavu on ettevõttel plaanis ühineda Tark Investor OÜ-ga.

Selle aasta alguses asutas Lepik taaskord investeerimisega tegeleva firma TI Holding OÜ.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. September 2009, 18:20
Otsi:

Ava täpsem otsing