Riigikontroll: võlgade sissenõudmisel tuleks olla karmim

01. oktoober 2009, 21:04

Võlgade sissenõudmise parandamiseks tuleks
maksuameti koosseisu suurendada ning teiseks peaksid sissenõudjad oma töös
karmimad olema, ütles riigikontrolli tulemusauditi osakonna auditijuht Urmet
Lee.

Lee märkis, et maksuvõlgade sissenõudmise parandamiseks oleks üks olulisematest soovitustest rahandusministrile maksuameti koosseisu suurendamine. "Need on ministri valikud, sellest sõltub kui palju võlgu sisse nõutakse," lisas ta.

Lee sõnul oli mullu sissenõudja keskmine palk 11 000 krooni bruto. "Seal peaks olema praegu head inimesed hea palgaga - see teeb meid murelikuks. Selles töös on oluline hea kvalifikatsioon ja hea tunnetus," ütles ta.

Teine soovitus rahandusministrile Lee sõnul oleks MTA peadirektorilt tegevusplaani nõudmine, et tulla toime majandusolukorra jätkuvast halvenemisest tuleneva täiendava töökoormusega. "MTA peadirektorile oleks soovitus, et võlgu tõhusalt sisse nõuda ja lõpetada tänavu IT-süsteemi ja tööprotsessi arendused, korrigeerida personalipoliitikat ja rakendada individuaalset riskipõhist lähenemist võlglastele."

"Tüüpiline võlgade sissenõudmise meede on telefoni teel vestlemine ja lubaduste uskumine – peaks olema karmim," märkis Lee. "Parandada tuleks sisekontrolli süsteemi, et vältida eelkõige korruptsiooniriski," sõnas ta viidates sissenõudjate madalale palgatasemele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. October 2009, 21:49
Otsi:

Ava täpsem otsing